Kinga Duda po ukończeniu Uniwersytetu Jagiellońskiego zrobiła studia podyplomowe z zakresu prawa amerykańskiego w Stanach Zjednoczonych i staż w prestiżowej kancelarii w Londynie.

Kinga Duda została doradcą społecznym Prezydenta

Kinga Duda w ogniu krytyki. MOCNE słowa Pauliny Młynarskiej

Kinga Duda przed ostatnimi wyborami na prezydenta Polski postanowiła na stałe wrócić do Polski. Teraz wyszło na jaw, że zatrudniła się w Kancelarii Prezydenta jako społeczny doradca.

Doświadczenie zawodowe zdobywała w licznych krajowych oraz międzynarodowych kancelariach prawnych, a także Parlamencie Europejskim. Jako wolontariuszka uczestniczyła w pracach Biura Pomocy Prawnej Kancelarii Prezydenta RP, gdzie wspierała również prace legislacyjne – czytamy na stronie Kancelarii.

Informacja rozzłościła dużą część społeczeństwa. Nie uszło uwadze, że takie zachowanie zalicza się do nepotyzmu. W ostrych słowach swoje zdanie wyraziła Magdalena Środa:

Kinga Duda odziedziczyła po mamie gen pasywizmu, po tatusiu gen hucpy. To niepojęte, żeby młoda osoba uwikłana w rodzinny kontekst a zarazem absolwentka rozmaitych studiów, gdzie zapewne uczyli ją o różnicy między tym co prywatne i publiczne, dała się wciągnąć w polityczną grę tatusia wyreżyserowaną przez Prezesa, by pokazać narodowi, że nepotyzm jest naszym narodowym dobrem. I w jakiej to sprawie posłuszna i nijaka pani Kinga może doradzać tatusiowi, który w 100% zależny jest od Kaczyńskiego. Po co jej były te zagraniczne studia?? Wystarczyło pójść do Akademii Rydzyka. No ale mamy trójcę: serwilistyczny prezydent, milcząca żona i posłuszne, mało rozgarnięte, ale urocze dziecko. Szykuje się na jakaś dynastia? – napisała na Facebooku Magdalena Środa.

Kinga Duda odziedziczyła po mamie gen pasywizmu, po tatusiu gen hucpy. To niepojęte, żeby młoda osoba uwikłana w…

Gepostet von Magdalena Środa am Donnerstag, 17. September 2020

 

Kinga Duda jest polską Ivanką Trump – została społecznym doradcą prezydenta Andrzeja Dudy

W dość oryginalny sposób postanowiła wyrazić swoją opinię również Matylda Damięcka. Umieściła grafikę, na której dowcipnie zobrazowała zachowanie Kingi Dudy:

Monika Olejnik, dziennikarka polityczna również nie oszczędziła sobie komentarza. Opublikowała zdjęcie na Instagramie, a w opisie napisała: „Kinga Duda została doradczynią społeczną #prezydenta Czy mamy swoją Ivankę?🙂 Ciekawe co doradź tacie w sprawie zwierząt futerkowych, związków partnerskich, lgbt, etc..„.

Agata i Kinga Duda na Zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy – postawiły na elegancką czerń i biel

Kinga Duda - doradca Prezydenta

Kinga Duda – memy

Memy Kindze Dudzie

Kinga Duda zatrudniła się w Kancelarii Prezydenta

Kinga Duda pracuje w Kancelarii Prezydenta

Kinga Duda jako doradca społeczny Prezydenta.

Sonda

poll-violet

Kinga Duda pracuje jako doradca społeczny prezydenta - co o tym myślisz?

1
Wieczor wyborczy Andrzeja Dudy - prezydent z córką

To nepotyzm. Poza tym, w czym miałaby mu doradzać?

2
Wieczor wyborczy Andrzeja Dudy - Kinga Duda

Według mnie to nic złego. Nie pobiera za to wynagrodzenia!