Knuckle rings robią furorę na Instagramie. To pierścionki dla tych z Was, które lubią bawić się modą i cenią oryginalne ozdoby. Nazywane też half rings, występują w wersji minimalistycznych obrączek lub bogato zdobionych pierścionków z kamieniami. Poznaj trend knuckle rings i dowiedz się, jak nosić tego typu biżuterię!

Knuckle rings – na czym polega ten trend?

Knuckle rings to rodzaj pierścionków zakładanych na górną część palców lub mały palec. Dostępne w wielu rozmiarach, mogą być zakładane od środkowej kości palca (knykcia) aż po jego czubek. Pierścionki knuckle rings mają różne formy – od prostych i gładkich po błyszczące, zdobione kamieniami lub nawiązujące do stylu etno i boho. Oczywiście pierścionki te nie wykluczają noszenia innych pierścionków! Dobierając half rings, możesz je zestawić również z obrączką lub pierścionkiem zaręczynowym.

knuckle rings

pierścionki

Knuckle rings jako subtelna ozdoba

Wersja minimalistyczna knuckle rings to opcja dla osób zaczynających eksperymenty z tą ozdobą lub stawiających na subtelne dodatki. W takiej sytuacji wybierz modele w formie cienkich obrączek. Kolorystycznie warto je dopasować do biżuterii, którą nosisz na co dzień. Spróbuj stworzyć kompozycję z ozdób na obu dłoniach. Pierścionki zakładaj pojedynczo na każdy z palców lub po kilka.

Jeśli nosisz obrączkę i pierścionek zaręczynowy, half rings możesz nałożyć tylko na drugą dłoń lub na obie. Minimalistyczna wersja knuckle rings sprawdzi się do stylizacji dziennych, casualowych, a nawet wieczorowych. Subtelne obrączki dodadzą dłoni blasku i dopełnią strój.

half rings

Noś je „na bogato”

Zestawienie kilku, a nawet kilkunastu pierścionków to opcja dla kobiet lubiących bawić się modą i szukających wyrazistej biżuterii. W wersji „na bogato” im więcej knuckle rings włożysz, tym lepiej! Z powodzeniem możesz łączyć je z tradycyjnymi pierścionkami, które nosisz na co dzień. W tej wersji postaw na różne szerokości i formy. Pamiętaj jednak, by grubsze i bogato zdobione modele nosić na dole, a cienkie kółeczka na szczycie palców. Dzięki temu zachowasz proporcje dłoni, a dodatkowo je wysmuklisz.

Dobrym pomysłem jest łączenie różnych rodzajów pierścionków do połowy palca – np. cienkich i gładkich obrączek z pierścionkami z kolorowym oczkiem lub bogato zdobionymi sygnetami. Pierścionki możesz nosić na każdym palcu pojedynczo lub tworzyć wieloelementowe zestawy na obu dłoniach.  Będą idealnym dopełnieniem festiwalowych stylizacji!

half rings

 

Materiał partnera