Coraz więcej firm i znanych osób angażuje się w walkę z koronawirusem. Przeznaczają spore sumy pieniędzy na potrzebny sprzęt i leki. Zaangażowała się Dominika Kulczyk czy Anna i Robert Lewandowski, ale nie tylko. Również Jerzy Starak, ojczym nieżyjącego już Piotra Woźniaka-Staraka.

Dominika Kulczyk przekazała 20 MILIONÓW na walkę z koronawirusem „Pani Dominiko serce rośnie”

Jerzy Starak pomoże w walce z koronawirusem

Jerzy Starak jest właścicielem firmy farmaceutycznej Polpharma. To właśnie ta firma zakupiła 90 respiratorów, których wartość to około 7 milionów złotych. Respiratory mają trafić do dyspozycji Ministerstwa Zdrowia, ale też będą przekazane do wskazanych przez resort placówek.

Polpharma planuje zakup 100 respiratorów. Na razie zakupiono 90, ale dalej trwają negocjacje na zakup kolejnych 10 sztuk. Pierwsze 40 sztuk powinno być dostarczone do Polski w połowie kwietnia, a kolejne 50 sztuk – pod koniec kwietnia. To czas, w którym według przewidywań, ma być największe zapotrzebowanie na ten sprzęt.

Zdrowie Polaków to dla nas sens całej pracy i działania. Dziś, gdy Polska i świat stoją przed wielkim wyzwaniem, nasza odpowiedź może być tylko jedna: odpowiedzialność i solidarność. Naszą pomoc kierujemy tam, gdzie jest to kluczowe – mimo wielkiego zapotrzebowania na świecie, udało nam się zakupić 100 najbardziej potrzebnych dziś urządzeń: respiratorów, które trafią do placówek w całym kraju – powiedział Jerzy Starak.

Księżna Norwegii w poważnych tarapatach. Jeśli zachoruje na KORONAWIRUSA może nie przeżyć

Posiłki dla warszawskich szpitali

Nie tylko Polpharma pomaga w walce z koronawirusem. Kilka lat temu, poprzez Polpharmę, Starak zainwestował w centrum badań i rozwoju nad lekami Polpharma Biologics w Gdańsku. W ubiegłym tygodniu lekarze Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku otrzymali sprzęt ochronny od Polpharmy Biologics.

Polpharma współpracuje także z Herbapolem Lublin (w którym Jerzy Starak ma udziały) oraz restauracją Belvedere (należącą do jego żony Anny Woźniak-Starak) zadeklarowali, że w najbliższym czasie będą wspomagać warszawskie szpitale. Mają do nich dostarczać posiłki i napoje.

ZOBACZ TEŻ:

MILION euro na walkę z koronawirusem od Anny i Roberta Lewandowskich

Natalia Siwiec OSTRO odpowiedziała na komentarz Internautki. Chodziło o pomoc pieniężną w walce z koronawirusem

Partnerka piłkarza zarażona koronawirusem. Jest w 4. miesiącu CIĄŻY

Anna Woźniak-Starak, Jerzy Starak, Agnieszka Woźniak-Starak na ściance

fot. AKPA

Jerzy Starak wygłasza przemówienie

fot. AKPA

Piotr Woźniak-Starak, Anna Woźniak-Starak, Jerzy Starak

fot. AKPA

Anna Woźniak-Starak, Jerzy Starak na ściance

fot. AKPA