Anna Lewandowska i Robert Lewandowski ofiarowali milion euro na wsparcie walki z epidemią koronawirusa i wywoływaną przez niego chorobą COVID-19.

Dominika Kulczyk przekazała 20 MILIONÓW na walkę z koronawirusem

Lewy o donacji poinformował w swoich mediach społecznościowych:

Dziś wszyscy jesteśmy świadomi trudności sytuacji jaka nas otacza. Dziś wszyscy gramy w jednej drużynie. Bądźmy silni w tej walce i bądźmy jednomyślni. Jeśli możemy w sposób bezpieczny komuś pomóc to róbmy to. Zdecydowaliśmy się przekazać 1 mln Euro na walkę z koronawirusem – pisze Robert Lewandowski.

Piłkarz prosi, by wszyscy podeszli do sytuacji odpowiedzialnie:

Ta sytuacja dotyka każdego z nas, nie wybiera, dlatego raz jeszcze prosimy: Stosujmy się do zaleceń, słuchajmy tych, którzy się na tym dobrze znają. Bądźmy odpowiedzialni🙏

Weronika Rosati ze ŁZAMI w oczach porusza ważną kwestię związaną z koronawirusem. Polskie media o tym NIE MÓWIĄ

Wierzymy, że szybko wrócimy do normalności. Bądźmy razem, bądźmy solidarni – kończy swój wpis Lewy.

Lewandowscy nie są pierwszymi gwiazdami, które postanowiły ofiarować pieniądze na walkę z epidemią. Podobnie zrobili między innymi Donatella Versace, Dominika Kulczyk, a także Jakub Błaszczykowski. Duże kwoty na walkę z wirusem przeznaczyli też Joshua Kimmich i Leon Goretzka – koledzy Lewego z jego niemieckiego klubu – Joshua Kimmich i Leon Goretzka.

View this post on Instagram

Dziś wszyscy jesteśmy świadomi trudności sytuacji jaka nas otacza. Dziś wszyscy gramy w jednej drużynie. Bądźmy silni w tej walce i bądźmy jednomyślni. Jeśli możemy w sposób bezpieczny komuś pomóc to róbmy to. Zdecydowaliśmy się przekazać 1 mln Euro na walkę z koronawirusem. Ta sytuacja dotyka każdego z nas, nie wybiera, dlatego raz jeszcze prosimy: Stosujmy się do zaleceń, słuchajmy tych, którzy się na tym dobrze znają. Bądźmy odpowiedzialni🙏 Wierzymy, że szybko wrócimy do normalności. Bądźmy razem, bądźmy solidarni. [ENG] We are all aware of the difficulties of the situation around us. Today, we are all playing in one team. Let's be strong in this fight. If we can help someone, let's do it. We have decided to donate EUR 1 million to contribute toward the fight against coronavirus. This situation affects each of us, so we are asking you again: Follow the instructions, listen to those who know best. Be responsible🙏 We believe that we will return to our normal life soon. We are in this together. @annalewandowskahpba #RL9 #RAL

A post shared by Robert Lewandowski (@_rl9) on