W ostatnim czasie jest wyjątkowo głośno o Jessice Mercedes i jej marce Veclaim. Okazało się, że blogerka, która zapewniała, że jej produkty są szyte w Polsce, sprzedaje t-shirty marki Fruit of the Loom. Z tanich koszulek były wycinane metki, a w ich miejscu naszywano metkę marki Veclaim.

Prezes UOKiK o aferze z marką Veclaim. „Żądamy od tego przedsiębiorcy, by zwrócił PIENIĄDZE tym, którzy tego zażądali”

Butik Veclaim został zniszczony

Zrodziła się wielka afera, a Jessica zapowiedziała, że odda pieniądze wszystkim, którzy zdecydują się na zwrot produktów. Mimo to sprawą zajął się nawet Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Blogerka zrobiła sobie kilka dni przerwy od Instagrama, jednak w końcu wróciła i przyznała, że wszystko jest po coś, ona wciąż przeprasza, ale ma nadzieję, że zatrzyma przy sobie chociaż część klientów. Jessica postanowiła też pokazać, jak powstają jej koszulki.

Jessica nie poddaje się i powoli zaczyna odbudowywać markę i odzyskiwać zaufanie fanów i klientów. Zdawało się, że najgorsze już za nią, jednak ma kolejny problem. Jej butik Veclaim, który znajduje się przy ulicy Mokotowskiej w Warszawie został zniszczony. Czerwonym sprayem przekreślono nazwę marki, a na drzwiach pojawił się napis „Fake”.

Jessica Mercedes pokazuje, jak SZYJĄ jej ubrania! Przyznaje: „Nigdy się nie zajmowałam tym etapem produkcji”

Co ciekawe, nie tylko ten sklep ucierpiał. Stylistka Karolina Domaradzka poinformowała, że ponoć cała ulica Mokotowska, na której znajduje się mnóstwo luksusowych butików, jest pomazana sprayem. Jakby tego było mało –  takie same napisy pojawiły się także na plakacie z wizerunkiem Jana Pawła II, a także na Vitkacu – luksusowym domu handlowym.

ZOBACZ TEŻ:

Afera nie ucichła, ale Jessica Mercedes kończy NOWĄ kolekcję. „Jest to drop, który powstaje w Polsce”

Local Heroes też WYCINA metki w swoich ubraniach? „Produkt w pierwszej fazie nie był produktem sprzedażowym”

Afera z Veclaim, Local Heroes i polskimi markami. Tomasz Jacyków komentuje: Ktoś chciał być cwańszy od całej reszty

Butik Veclaim został zniszczony

Butik Veclaim został zniszczony/fot. Instagram/karolina_domaradzka

Butik Veclaim został zniszczony

Butik Veclaim został zniszczony/fot. Instagram/make_life_harder