Katarzyna Dowbor na początku maja 2023 roku straciła pracę i została zwolniona z programu „Nasz nowy dom”. Rzekomym powodem zwolnienia miały być problemy zdrowotne Dowbor oraz „wyczerpujący emocjonalnie i fizycznie” format programu. Dziennikarka szybko jednak zdementowała te pogłoski, zapewniając, że jest w pełni sił. Następnie okazało się, że Edward Miszczak nie był w stanie nic zarzucić pracy Dowbor i zamiast tego, zasłaniał się statystykami show, a prawdziwym powodem zwolnienia miało być… narobienie szumu wokół programu, by zwiększyć jego oglądalność. Jednocześnie dziennikarka miała żal do Edwarda Miszczaka, że rozmowa o zwolnieniu z pracy odbyła się w towarzystwie świadków:

Powiem szczerze, że najbardziej mnie zabolało, że nie odbyliśmy tej rozmowy twarzą w twarz, tylko musiała być przy tym widownia. Są ludzie, którzy upokarzając kogoś, lubią mieć publiczność. Był więc pan producent i pani producentka, z którymi zresztą do dziś mam dobry kontakt. Trzy osoby obserwowały, gdy otrzymywałam wymówienie. W każdym razie usłyszałam: „Polsat postanowił się z panią pożegnać”. Pytałam, jakie są merytoryczne uwagi do mojej pracy, i nie usłyszałam żadnej. Nie neguję, że nowy dyrektor ma prawo do własnych decyzji i własnych pomysłów. Gdy ktoś mnie nie chce, po prostu odchodzę – wspomniała w rozmowie z Plejadą.

Jakiś czas później Katarzyna Dowbor udzieliła wywiadu, w którym zdradziła, że po zwolnieniu z programu dostała całą masę propozycji zawodowych, które w spokoju i z rozmysłem może przeanalizować. W styczniu 2024 roku nieoczekiwanie Katarzyna Dowbor dołączyła do nowej ekipy „Pytania na śniadanie” po tym, gdy nowe władze TVP zdecydowały się „wymienić” prowadzących i pozbyć dotychczasowych nazwisk. Na antenie TVP możemy ją oglądać w duecie z Filipem Antonowiczem i choć wydawać by się mogło, że między doświadczoną prezenterką i radiowcem jest ogromna przepaść, szybko okazało się, że ich duet był strzałem w dziesiątkę i para zanotowała największą oglądalność spośród wszystkich prowadzących podczas swojego telewizyjnego debiutu.

Miszczak nie żałuje zwolnienia Katarzyny Dowbor. Ujawnia po raz pierwszy, dlaczego tak naprawdę jej nie chciał

Konkurencja chciała zaszkodzić Katarzynie Dowbor po przejściu do TVP

Teraz w nowym wywiadzie dla „Świata Gwiazd” Katarzyna Dowbor zdradziła jak wyglądały jej kulisy przejścia do TVP. Jednym z pytań było, czy to prawda, że dziennikarka woli programy remontowe od „PnŚ” ponieważ nie lubi wczesnego wstawania. Dowbor natychmiast zaprzeczyła tym doniesieniom, sugerując, że tego typu plotki rozsiewa złośliwa konkurencja próbująca podciąć jej skrzydła po przejściu do innej stacji:

Ja nie wiem, kto coś takiego puścił, ale to ewidentnie konkurencja albo nieżyczliwi mi ludzie i to do tego wszystkiego ludzie, którzy mnie nie znają. Każdy, kto mnie zna, kto ma ze mną do czynienia, wie doskonale, że ja wstaję bardzo wcześnie rano, ponieważ po pierwsze jestem skowronkiem. Absolutnie chodzę wcześnie spać, to się przyznaje 22, 23 to już najpóźniej. Nie lubię balować, nie lubię chodzić na imprezy, bo za długo to trwa. Dla mnie każdy dzień, który się zaczyna jest nadzieją, jest szansą, że coś się fajnego zdarzy. Słońce wstało, jest pięknie, ptaszki śpiewają.

Następnie zdradziła, jak wygląda jej rutyna dnia:

Uwielbiam te poranne wstawania. Poza tym, ja mam bardzo dużo zwierząt. Ja mam pod domem stajnię, mam w niej 3 konie, mam cztery psy w porywach do pięciu, bo jak mi syn z synową podrzucą to jeszcze mam piątego, mam dwa koty. Te wszystkie zwierzęta, nie dają mi pospać, więc one mnie o tej piątej budzą, bo chcą wyjść do ogrodu, bo chcą śniadanko, bo chcą jesć, bo konie trzeba wypuścić, więc dla mnie poranne wstawnie jest po prostu codziennością. Ktoś, kto wymyślił ten żarcik, pod tytułem, że ja mam problem ze wstawaniem, kompletnie mnie nie zna.

Katarzyna Dowbor pokaże w telewizji remont WŁASNEGO DOMU! Koszt renowacji zwala z nóg

pasekkozak

Fot. Gałązka/AKPA

scena z: Katarzyna Dowbor, SK:, , Śniadanie prasowe z Katarzyną Dowbor z okazji premiery książki „Apetyt na życie”, fot. Piętka Mieszko/AKPA

scena z: Maria Dowbor-Baczyńska, Katarzyna Dowbor, SK:, , fot. Baranowski Michał/AKPA

scena z: Katarzyna Dowbor, SK:, , fot. Baranowski/AKPA

Katarzyna Dowbor, Filip Antonowicz

Katarzyna Dowbor, Filip Antonowicz

Katarzyna Dowbor, Maciej Dowbor, Joanna Koroniewska, fot. Piętka Mieszko/AKPA

IG: katarzyna_dowbor_official

scena z: Katarzyna Dowbor, SK:, , fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Katarzyna Dowbor

scena z: Katarzyna Dowbor, SK:, , fot. Baranowski/AKPA