Rozpoczęła się kampania prezydencka – w maju wybierzemy głowę państwa, która będzie rządzić przez kolejne 5 lat. Kandydaci zaczynają przedstawiać swój program, obietnice wyborcze, a także dowiadujemy się więcej o ich życiu prywatnym, partnerach i partnerkach. Kto stoi u boku kandydatów na prezydenta?

Jolka Rosiek UJAWNIA szczegóły romansu z Andrzejem Dudą: Agata o nas wiedziała od początku

Agata Kornhauser-Duda, żona Andrzeja Dudy

Kończy się kadencja Andrzeja Dudy, który pełnił rolę Prezydenta RP przez ostatnie pięć lat. Czy znów Polacy go wybiorą? O tym się wkrótce przekonamy. U jego boku mogliśmy oglądać jego żonę, Agatę Kornhauser-Dudę. Małżeństwo jest rodzicami Kingi Dudy.

Agata skończyła germanistykę i była nauczycielką języka niemieckiego. Przez ostatnie lata jednak nie wypowiedziała się w wielu ważnych kwestiach m.in. na temat projektu ustawy zakazującej całkowicie aborcję, przez co straciła w oczach wyborców. Obywatele chcą, aby Pierwsza Dama częściej zabierała głos.

Warszawa, 15.02.2020. Inauguracja kampanii wyborczej urzedujacego prezydenta Andrzeja Dudy. N/Z corka Kinga, zona Agata Korhauser Duda. fot. Adam Chelstowski / Forum

Warszawa, 07.09.2019. Inauguracja akcji Narodowe Czytanie 2019 w Ogrodzie Saskim z udziałem Pary Prezydenckiej. N/z Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda, Prezydent RP Andrzej Duda., fot. Forum

Jan Kidawa-Błoński, mąż Małgorzaty Kidawy-Błońskiej

Małgorzata Kidawa-Błońska jest kandydatką PO w wyborach prezydenckich. Jej mężem jest Jan Kidawa-Błoński, reżyser, scenarzysta i producent filmowy, z którym ma syna Jana.

Mąż Małgorzaty studiował architekturę na Politechnice Śląskiej, później uczył się we Wszechzwiązkowym Państwowym Instytucie Kinematografii w Moskwie. Jest również absolwentem Wydziału Reżyserii w PWSFTviT w Łodzi. Za swoje filmy otrzymał liczne nagrody m.in. Nagrodę Artystyczną Młodych im. Stanisława Wyspiańskiego II stopnia oraz Nagrodę Kinematografii za najwybitniejsze osiągnięcia programowe w dziedzinie filmu.

Wiele razy w życiu debiutowałem, debiutowałem jako scenarzysta, potem jako reżyser, potem jako aktor w węgierskim filmie, a teraz przychodzi mi zadebiutować jako mąż przyszłej pani prezydent – powiedział podczas konwencji żony. – Taką tremę miałem ostatnio chyba, jak z Małgosią staliśmy 37 lat temu przed ołtarzem.

scena z: Małgorzata Kidawa-Błońska, Jan Kidawa-Błoński, SK:, , fot. Niemiec/AKPA

scena z: Małgorzata Kidawa-Błońska, Jan Kidawa-Błoński, SK:, , fot. Baranowski/AKPA

Paulina Kosiniak Kamysz, żona Władysława Kosianiaka-Kamysza

Władysław Kosiniak-Kamysz, kandydat PSL, jest po rozwodzie. W 2019 roku poślubił Paulinę, z którą ma córeczkę Zosię.

Paulina z zawodu jest ortodontką.

Lepiej poznaliśmy się dopiero przez… mój bolący ząb. Któregoś dnia zadzwoniłem do niej późnym wieczorem z prośbą o pomoc, a następnego siedziałem już u niej na fotelu. Tak się wszystko zaczęło. Zaprosiłem Paulinę do moich rodzinnych Bieniaszowic, gdzie co roku nasza rodzina wraz z przyjaciółmi spotyka przy figurze Najświętszego Serca Pana Jezusa, ufundowanej przez mojego pradziadka Franciszka dokładnie 121 lat temu. Pamiętam dokładnie, co powiedziała, gdy przyjechała: – Przywiozłam wam ciasto i pogodę! To prawda, bo od razu się rozpogodziło. Ciasto było moje ulubione, rabarbarowe. Sprawdza się staropolskie powiedzenie, że przez żołądek do serca – pisze Kosiniak – Kamysz.

O Paulinie jest już głośno – zabrała głos przed wystąpieniem męża podczas jego konwencji.

Nie będę żoną, która milczy, nie ma swojego zdania, chowa się za ogrodzeniem prezydenckiego pałacu i tylko statystuje swojemu mężowi (…) Chodź tygrysie, scena jest Twoja! – zapowiedziała jego przemowę.

Paulina Kosiniak – Kamysz, żona kandydata na prezydenta. Agata Duda ma konkurencję! (ZDJĘCIA)

29. 02.2020, Jasionka k. Rzeszowa. Konwencja wyborcza kandydata PSL Władysława Kosiniaka- Kamysza w G2A Arena, n/z Paulina Kosiniak-Kamysz i Wladyslaw Kosiniak-Kamysz fot.  Bartosz Frydrych / Forum

29. 02.2020, Jasionka k. Rzeszowa. Konwencja wyborcza kandydata PSL Władysława Kosianiaka-Kamysza w G2A Arena, n/z Paulina Kosiniak-Kamysz. fot.  Bartosz Frydrych / Forum

Robert Biedroń pokazał mamę. Podobni?

Krzysztof Śmiszek, partner Roberta Biedronia

Robert Biedroń to kandydat Lewicy. Od 2002 roku związany jest z Krzysztofem Śmiszkiem, który również aktywnie działa w polityce. Jest absolwentem prawa na Uniwersytecie Warszawskim, a także wykładowcą. Angażuje się przede wszystkim w sprawy mniejszości, przeciwdziała homofobii.

Robert i Krzysztof nie planują ślubu za granicą. Walczą od lat o to, aby mogli zrobić to we własnym kraju.

scena z: Robert Biedroń, Krzysztof Śmiszek, SK:, , fot. Podlewski/AKPA

scena z: Robert Biedroń, Krzysztof Śmiszek, SK:, , fot. Krzemiński Jordan/AKPA

Kim jest żona Szymona Hołowni? Nie spodziewacie się, że ma taki zawód!

Urszula Brzezińska-Hołownia, żona Szymona Hołowni

Szymon Hołownia jest niezależnym kandydatem na prezydenta. Jego kandydatura była sporym zaskoczeniem.

Jego żona Urszula Brzezińska-Hołownia jest pilotem wojskowym i lata myśliwcami bojowymi MIG-29.

Czuję się jak mąż Angeli Merkel, który też zwykle jest jedynym mężczyzną na spotkaniach z udziałem żon premierów – powiedział w rozmowie z Newsweekiem.

Szymon mieszka z żoną i córką 2-letnią Manią pod Warszawą. Jakiś czas temu TVN w „Faktach” wyemitował materiał na temat jego żony Urszuli.

Moja żona ze względu na swój profil zawodowy – jest żołnierzem, oficerem Sił Powietrznych – nie ma możliwości brania otwartego udziału w kampanii wyborczej, ale zabierze głos. Moja żona nie jest specjalnie skłonna do naśladowania kogokolwiek, w tym innych żon. Fajne było wystąpienie żony Kosiniaka-Kamysza. Żałuję, że Tygrys jest już zajęty, bo z „Kubusia Puchatka” zostaje tylko Prosiaczek i Kłapouchy. Rozmawialiśmy już jakiego gadżetu słownego użyć, pracujemy nad tym – powiedział Hołownia w rozmowie z „Polsat News”.

View this post on Instagram

Poznaliśmy się sześć lat temu. Nie wiem skąd przyszedł mi do głowy pomysł, by namówić producentów "Mam Talent!", żebyśmy część zdjęć nagrali na wojskowym lotnisku w Mińsku Mazowieckim. Załatwiono wszystkie zgody, przygotowano nam lotnicze kombinezony, pozwolono wsiąść do MiG-a (choć oczywiście – nie polecieć). W "domku pilota" zobaczyłem na jakiejś rozpisce jedno kobiece nazwisko. Zapamiętałem, bo wydało mi się to niezwykłe. Później "zalajkowałem" profil bazy, a portal społecznościowy przez swoje algorytmy zaproponował mi znajomość z Ulą Brzezińską, której nazwisko od razu skojarzyłem. Napisałem. Dostałem odpowiedź. W styczniu obchodziliśmy czwartą rocznicę ślubu. To był naprawdę nasz ślub – dziesięć najbliższych osób, zimowy Rzym (to zdjęcie, dzień wcześniej, zrobił mój brat). I całe nasze życie jest "nasze", takie jakie chcemy. Dwóm silnym osobowościom żyjącym tak blisko nie jest zawsze tylko łatwo, ale wiemy że jedno za drugie odda wszystko, że będąc żoną i mężem jesteśmy też swoimi najlepszymi przyjaciółmi, oparciem, że gramy do jednej bramki. Ula to wspaniała kobieta. Imponuje mi, budzi mój podziw. To najlepszy doradca, niedościgły wzór spokojnej pewności, w żartach – mistrzyni zwięzłej pointy. Ale przede wszystkim – to moja kochana, piękna Ula. Wspaniała mama Mani (i bez wątpienia – miłość życia zapatrzonego w nią jak w obraz innego z naszych domowników, Grafita). Nasza miłość to nie mydlana telenowela, czy emocjonalny psychothriller. To droga: proste i zakręty, a na tej drodze ciepłe światło, wspieranie się, ciekawość, wieczorne rozmowy przy winie, zmęczenie gdy Mania nie chce spać, duma z siebie nawzajem, przytulenie na odnowienie sił. Całe życie żyłem ze słów, a tylko ona jedna potrafi sprawić, że od tych sześciu lat brakuje mi ich, żeby powiedzieć: "dziękuję". 🙂 #Walentynki

A post shared by Szymon Hołownia (@szymon.holownia) on

Karina Walinowicz, żona Krzysztofa Bosaka

Krzysztof Bosak jest kandydatem Konfederacji. Niedawno poślubił Karinę Walinowicz.

Moja żona pochodzi ze Szczecina, z wykształcenia jest prawnikiem, pracuje jako ekspert w Instytucie Ordo Iuris. Prowadzi tam projekt Centrum Wolności Religijnej. Podobnie jak ja od wielu lat mieszka w Warszawie i angażuje się na rzecz realizacji konserwatywnych idei. Jej pasją sportową jest taniec towarzyski – napisał o swojej żonie.

View this post on Instagram

Wczoraj wróciłem do Polski z podróży poślubnej, w której spędziłem piękne chwile z moją wspaniałą żoną @karina_bosak_ Dziękuję za serdeczność i sympatię, której oboje doświadczaliśmy w prawie każdym miejscu, w którym się pojawiliśmy i spotykaliśmy Polaków. Od dziś rzucam się ponownie w wir prezydenckiej kampanii wyborczej! Już za chwilę, o godz. 17.00 w Warszawie, spotkam się z dziennikarzami tuż przy wejściu do Metro Centrum. Przekażę mój apel do prezydenta o weta ws. najbardziej szkodliwych ustaw przyjętych na ostatnim posiedzeniu Sejmu. Następnie będę z działaczami @konfederacja_ zbierał podpisy i rozmawiał z przechodniami. Później, o godz. 19.00 na antenie @wrealu24, będę rozmawiał z przedsiębiorcami o moim programie dla nich. Także w tym tygodniu ruszamy ze spotkaniami otwartymi: w ten piątek o godz. 18.00 zapraszam do Radomia na spotkanie w Resursie Obywatelskiej przy ul. Malczewskiego 16. W sobotę w Łomży w Hotelu Gromada o godz. 15:00. W niedzielę do Skierniewic w Klubie Konstancja przy ul. Mikołaja Kopernika 5 o godz. 18:00. Będziemy informować o kolejnych terminach. Proszę też o pomoc w zbiórce podpisów! Na stronie bosak2020pl znajdziecie listę poparcia. Wydrukujecie, pozbierajcie i odeślijcie na wskazany na karcie adres. Z góry dzięki! Mobilizacja trwa – pokażmy na co nas stać! #bosak2020🇵🇱 #konfederacja #krzysztofbosak

A post shared by Krzysztof Bosak (@krzysztofbosak) on