Weronika Rosati od lat mieszka w Los Angeles z córką Elizabeth. Przed tegorocznym rozdaniem Oscarów w „Plejadzie” opowiedziała, co myśli o największym święcie filmu. Poruszyła też zeszłoroczną burzę w sieci, kiedy Kinga Rusin opublikowała zdjęcie z Adele.

Moja przyjaciółka pracowała przy tej imprezie i była trochę zła, kiedy to wszystko zobaczyła. Wszystkim zabierają telefony na takich imprezach. Zresztą nie tylko na imprezach. Jak wchodzi się do znanej restauracji w Los Angeles, obsługa zakleja aparaty w telefonie. Absolutnie nie można robić zdjęć. Kiedyś byłam z przyjacielem na kolacji, który miał kartę członkowską w jednej z restauracji, w której bywają gwiazdy. Jeden z jego znajomych zrobił zdjęcie, czego efektem było zawieszenie członkostwa. Konsekwencje łamania tych zakazów są ciężkie. Amerykanie bardzo tego przestrzegają – tłumaczyła w „Plejadzie” Rosati.

Kinga Rusin komentuje słowa Weroniki Rosati

Kinga Rusin po HOLLYWOODZKIEJ imprezie. „Naraziłam się wielu osobom w Los Angeles”

Kinga Rusin nie przeszła obok tego obojętnie i odpowiedziała Weronice. Napisała obszerny post na swoim profilu instagramowym:

Do Weroniki Rosati: Weroniko, nie powielaj/nie propaguj nieprawdy i nie naruszaj moich dóbr osobistych. Sama publicznie walczysz z oszczerstwami i manipulacjami na swój temat, więc nie wiem, dlaczego tak postępujesz. Porównania i sugestie pod moim adresem w Twoim wywiadzie dla Plejady są niedopuszczalne. Na imprezie pooskarowej, w której brałam udział w zeszłym roku, nikomu nie zabierano telefonów i nikt z nas ich tam nie użył, ani otwarcie, ani po kryjomu. Nie robiłyśmy sobie zdjęć z Adele na imprezie, tylko po imprezie. To były zdjęcia pozowane (co chyba widać), a Adele osobiście wybierała później najlepsze ujęcia – tłumaczy Rusin.

Zapewnia, że na tej imprezie się nikt na nikogo „nie gapił”, tylko wszyscy  dobrze się bawiliśmy oraz nikt nie wyniósł żadnych poufnych informacji.

Ale może dla Ciebie chodzenie w kapciach na imprezie jest informacją poufną. Dziennikarz i satyryk, Trevor Noah, w swoim słynnym amerykańskim show telewizyjnym opisał swoje przygody na tej samej imprezie rok wcześniej, w podobnym tonie. Rozumiem, że wymyślanie i powtarzanie historii o łamaniu zasad dobrze się klika (niestety napędza też hejt i dlatego „odpubliczniłam” rok temu mój pooskarowy post), ale na pewno ani moja minirelacja ani Trevora nie przekraczały granic i nie naruszały prywatności żadnej z osób. Sama zaś informacja o imprezie była publiczna, impreza jest cykliczna i odbywała się w klubie, a nie w prywatnym domu. PS. To przykre, że tak postępujesz. Bo ja, by nie dać pola do żadnych ocen czy spekulacji, nigdy nie komentowałam Twojego życia, mimo, iż byłam o to proszona. Nie komentowałam też Twojej relacji z Herveyem Weinsteinem – odpowiedziała Rusin.

Internauci piszą, że dziennikarka ostatnim zdaniem wbiła szpilę, przypominając o relacji aktorki z producentem. Kilka lat temu paparazzi przyłapali ją z Herveyem Weinsteinem na Starym Mieście w Warszawie.

Weronika Rosati dostała rolę w popularnym amerykańskim serialu

Hollywoodzki producent w lutym ubiegłego roku został uznany za winnego gwałtu trzeciego stopnia i przestępstwa na tle seksualnym. Skazano go na 23 lata więzienia. został oskarżony za napaść seksualną na asystentkę produkcji Mimi Haleyi w jej mieszkaniu w 2006 roku oraz początkującą aktorkę, Jessikę Mann w pokoju hotelowym w 2013 roku.

Weronika Rosati na zdjęciu z mamą: „Pięknie kobiety”

Weronika Rosati w Kalifornii

Weronika Rosati/fot. Instagram/weronikarosati

Weronika Rosati na festiwalu w Wenecji

Weronika Rosati na Gali zamknięcia festiwalu w Wenecji, fot. M. Angeles Salvador/MEGA / The Mega Agency / Forum

Harvey Weinstein/fot. Reuters/Forum

Harvey Weinstein Fot.Javier Mateo / Eaglepress / Forum