We „Faktach” wyemitowano reportaż Renaty Kijowskiej, która opowiedziała historie pani Joanny. Kobieta została zaszczuta przez policję w trakcie badania ginekologicznego. Kazali się jej rozebrać, robić przysiady i kaszleć.

Rozebrałam się, ale nie zdjęłam majtek, ponieważ wciąż jeszcze krwawiłam i było to dla mnie zbyt upokarzające, poniżające i wtedy wykrzyczałam im: „Czego wy ode mnie chcecie?!”. Hasło „aborcja” uruchomiło niemalże obławę. Powtarzano nieustannie słowo „przestępstwo”. Ta interwencja mnie kompletnie złamała, zniszczyła mnie – mówi pani Joanna.

Szok po interwencji policji w gabinecie ginekologicznym. Policja komentuje sprawę pani Joanny z Krakowa

Dodatkowo zabrali kobiecie laptop i telefon: „Chociaż samo słowo aborcja nie padło, to (red. policjanci) dopytywali skąd tabletki, że ma oddać komputer i telefon, prawdopodobnie po to, by szukać jakichś śladów pomocy w dokonaniu tej aborcji” – mówiła w środę reporterka Renata Kijowska na antenie TVN24.

Oświadczenie policji możecie przeczytać TUTAJ!

Kinga Rusin o pani Joannie z Krakowa

Teraz głos zabrała Kinga Rusin, która walczy z prawem kobiet w Polsce. Nie boi się otwarcie krytykować ówczesnej władzy, używając do tego mocnych oskarżeń. Tym razem stwierdziła, że jest u nas gorzej niż w Iranie:

Polska gorsza niż Iran? A Polska policja to Strażnicy Rewolucji!? Hańba! Złamanie wszelkich norm! Policjanci i policjantki(!), na rozkaz jakiegoś oszołoma, zaszczuli i poniżyli kobietę, kazali jej się rozebrać do naga, choć krwawiła, kazali jej skakać i kaszleć w obecności funkcjonariuszek! Bezprawnie zabrali komputer, zarekwirowali telefon. Otaczał ją kordon policji, była przewożona ze szpitala do szpitala! Dlaczego? Bo, w obawie o swoje zdrowie wzięła tabletkę wczesno-poronną (co NIE JEST w Polsce zakazane!)! Bo na hasło „podejrzenie aborcji” stają w gotowości do walki przeciw kobietom całe zastępy sługusów. Polski katotaliban w pełnej krasie! – stwierdza.

Zaznacza, że jeszcze nigdy godność kobiet nie była tak zagrożona, jak obecnie: „PIS kobietami gardzi, co widać po wyroku pseudo trybunału w sprawie aborcji, po praktyce prokuratury, po używaniu wobec kobiet fizycznej przemocy w trakcie protestów, czy próbie wycofania poparcia Polski dla ustawy antyprzemocowej mającej stać na straży bezpieczeństwa kobiet! Kobiety mają siedzieć cicho, zachodzić w ciążę i rodzić! Do tego sprowadza rolę kobiet państwo PiS”. 

Tajemnicze porwanie Cleo Smith z Australii. Nowe światło na sprawę po zeznaniu 4-latki

Uważa, że będzie jeszcze gorzej jeśli „do władzy dorwie się, do spółki z Pisem, Konfederacja i jej, zakamuflowani teraz, religijni fundamentaliści i zwykli męscy szowiniści (gardzą kobietami i obsadzają je wyłącznie w roli kochanek, kucharek i maszynek do rodzenia dzieci)”. 

To, że w Polsce kobiety giną przez prawo antyaborcyjne, to, że są upokarzane i zaszczuwane- to hańba! Hańba dla nas wszystkich bo jako naród dopuszczamy, by takie kreatury nami rządziły i nie potrafimy ich odsunać od władzy. Dodajcie sobie poparcie w sondażach dla PISu i Konfederacji i zrozumcie, że albo „oni nas” albo „my ich”. To wybór cywilizacyjny! – zaznacza.

Polscy policjanci POBILI… 82-letnią staruszkę! Szokujące wideo

Na koniec przypomina, że zakup czy posiadanie tabletki wczesnoporonnej oraz przerwanie ciąży przez samą kobietę nie jest przestępstwem. 

Przestępstwem i nadużyciem władzy jest za to zaszczuwanie, poniżanie i nękanie obywatela oraz używanie wobec niego przemocy, zarówno fizycznej jak i tej słownej – podkreśliła.