Michał Wiśniewski w październiku 2021 roku usłyszał zarzuty za wyłudzenie pożyczki na 2,8 mln zł w SKOK Wołomin. Piosenkarz miał w znacznym stopniu zawyżyć swoje zarobki, a także podać nierzetelne dane osoby poręczającej wysokość dochodów. Artysta zrobił to, by otrzymać większy kredyt. Organy prawa zarzucają również Michałowi, że w 2006 roku zaciągnął pożyczkę na kwotę prawie 3 milionów złotych i jej nie spłacił.

30 października lider „Ich Troje” usłyszał wyrok – został skazany przez sąd na karę 1,5 roku pozbawienia wolności oraz grzywnę w wysokości 80 tys. zł i nakaz pokrycia kosztów procesowych. Wyrok jest jednak nieprawomocny, co oznacza, że Wiśniewski może się jeszcze odwołać. Artysta natychmiast wydał oświadczenie, w którym zapowiedział apelację i od tamtego momentu w każdym kolejnym publicznym przemówieniu podkreśla, że jest niewinny.

Mimo to Wiśniewski odczuł już pierwsze konswekwencje wyroku sądu – artysta może stracić swoją nową willę, którą wraz z inwestorami budował dla swojej rodziny w ramach programu „Wiśnia buduje”. To jednak nie wszystko, bo teraz spotkał go kolejny cios…

Michał Wiśniewski straci willę?! Wszystko przez wyrok sądu!

Michał Wiśniewski nie wystąpi na imprezie sylwestrowej Polsatu. Wszystko przez wyrok sądu

W piątek lider Ich Troje opublikował kolejne oświadczenie, w którym po raz kolejny nawiązał do wyroku sądu. Swoją wypowiedź zaczął jednak od zapowiedzi najnowszej płyty zespołu:

Cześć kochani, ja nie jestem strusiem i nie chowam głowy w piasek w związku z tym, krótkie oświadczenie ode mnie. Dobra wiadomość: Jacek przesłał mi pierwszą piosenkę na nową płytę „Ich Troje” […] Zgodnie z obietnicą, ona na pewno powstanie.

Następnie zaznaczył, że wkrótce jego prawnik wyda oświadczenie, w którym będzie dowodził niewinności swojego klienta:

Chcę powiedzieć o tym, że na ten moment nie mogę się odzywać w sprawie, która mnie spotkała. Jej reperkusje są ogromne. […] Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu mój prawnik wyda państwu oświadczenie, które mam nadzieję, bardzo wiele wytłumaczy.

Artysta pożalił się też, że w związku z toczącą się sprawą i wyrokiem sądu, po raz pierwszy od kilkunastu lat nie wystąpi podczas imprezy sylwestrowej Polsatu:

Mówiąc o reperkusjach, przykro mi to stwierdzić, ale pierwszy raz od kilkunastu lat nie będzie mnie na sylwestrze w Polsacie. Bardzo mi przykro, mam nadzieję, że ta sprawa się wyjaśni wcześniej czy później i gdzieś tam znowu się pojawię, ale pamiętajcie, że w dalszym ciągu gramy koncerty. […] To dla mnie zacne, że macie trochę zaufania do mnie w dalszym ciągu. Mimo tego, że ciągle powtarzam i będę powtarzał jak mantrę, że czuję się niewinny… bo jestem niewinny.

Na koniec podkreślił, że bliscy są dla niego ogromnym wsparciem oraz porównał samego siebie do łodzi podwodnej, która prędzej czy później zawsze wypływa na powierzchnię:

Ze swojej strony raz jeszcze dziękuję wszystkim tym, którzy nie odwrócili się plecami. Nawet jeżeli się wam wydaje, że Michał Wiśniewski to Titanic… nic bardziej mylnego. Michał Wiśniewski to łódź podwodna. Mogę zejść na dół, ale zrobię wszystko, co możliwe, żeby z powrotem sobie wypłynąć, bo czuję, że mam dla kogo żyć. […] Pamiętajcie, że stary piernik to też ciacho.

Michał Wiśniewski wydał kolejne oświadczenie

Michał Wiśniewski znów zabiera głos w sprawie swojego wyroku! „Jestem niewinny, tak się CZUJĘ”

pasekkozak

Michał Wiśniewski wydał oświadczenie! „Odsiadka za niewinność, to trochę jak PRZEŚLADOWANIE”

Michał Wiśniewski skazany 

Michał Wiśniewski skazany

scena z: Michał Wiśniewski, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

scena z: Michał Wiśniewski, SK:, , fot. AKPA

scena z: Michał Wiśniewski, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

scena z: Pola Wiśniewska, Michał Wiśniewski, Fabienne Wiśniewska, fot. Podlewski/AKPA

scena z: Michał Wiśniewski, Etiennette Wiśniewska, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA