Epidemia koronawirusa trwa i nic nie zapowiada, żeby cokolwiek miało się zmienić w najbliższym czasie. Masowo odwoływane są duże imprezy branżowe. Pracodawcy oferują zatrudnionym pracę w trybie home office, by jak najbardziej zminimalizować kontakty z innymi osobami. Jednak są takie zawody, które nie mogą być wykonywane zdalnie. Co w takim wypadku? Sprawdźcie sami w dalszej części artykułu.

Kosmetyczne HITY redaktorek Kozaczka: każda z nas ma INNĄ cerę – jak o nią dbamy? (PIELĘGNACYJNE ŚRODY)

Salony kosmetyczne a epidemia koronawirusa

Wielu pracodawców na własnej skórze odczuwa panującą epidemię. Niektórzy wirusa wykorzystują do wzbogacenia się (np. sprzedając produkty w absurdalnie podwyższonej cenie) a inni będą zmuszeni zawiesić biznesy – wszystko przez pandemię, która obecnie panuje.

AKTUALIZACJA: Met Gala 2020 nie odbędzie się w maju! Na to nie ma wpływu nawet Anna Wintour

Sytuacja jest na tyle poważna, że władze wielu krajów zdecydowały o zamknięciu granic i na jakiś czas pozamykaniu galerii handlowych, kin czy muzeów. Sklepy spożywcze i apteki w dalszym ciągu działają normalnie, ale co z salonami kosmetycznymi?

Gwiazdy promują hasztag #Zostajęwdomu. Pokazały, jak wykorzystają ten czas

Wszystko wskazuje na to, że klienci w obawie przed koronawirusem na potęgę odwołują zaplanowane wizyty u fryzjera czy kosmetyczki, bo wolą zostać w domach niż się narażać.

W Internecie już pojawiło się sporo memów, które w prześmiewczy sposób pokazują realia domowej kwarantanny i związanych z nią skutków. Paznokcie hybrydowe z odrostem, tak samo włosy … no i trzeba pamiętać o przedłużanych rzęsach, które się przecież regularnie uzupełnia – teraz każda z nas będzie się z tym zmagać.

Środki higieniczne droższe niż złoto – efekt koronawirusa

Śmiechem, żartem – jednak zdecydowana część kosmetyczek była zmuszona do zamknięcia biznesów. Zdania na ten temat są podzielone. Jedna część uważa, że to jest również na rękę przedsiębiorcom, którzy także chcą zadbać o swoje zdrowie i zdrowie rodzin.

Druga część narzeka, że jest zablokowana finansowo – przez brak klientów nie ma pieniędzy, a rachunki związane z prowadzeniem działalności trzeba zapłacić.

Dodatkowo w związku z panującą epidemią wzrosły ceny takich produktów, jak maseczki do twarzy czy środki bakteriobójcze, które w pracy kosmetyczek są niezbędne. Zwykłe maseczki podrożały o 500-1000 proc. a w hurtowniach czy sklepach brakuje środków dezynfekujących.

Maseczki do twarzy teraz kosztują FORTUNĘ, ale ONI radzą sobie inaczej (FOTO)

Właściciele salonów kosmetycznych martwią się o swoją przyszłość:

Kosmetyczki załamują ręce, bo cena produktów na których pracują poszybowała do góry a sama usługa kosztuje tyle samo.

Jeśli podniosę ceny, stracę klientki – napisała w odpowiedzi jedna z manicurzystek

Zapytaliśmy kilka pań prowadzących salony piękności, jak to wygląda w ich przypadku:

Zamknęłam salon, na razie na okres jednego tygodnia, żeby zobaczyć, czy sytuacja się wyklaruje. Jednak podejrzewam, że wszystko się wydłuży. Teraz mnie stać na taki krok, ale jak będzie w przyszłości… nie mam pojęcia – powiedziała jedna z właścicielek salonu w mniejszej miejscowości

Salony kosmetyczne masowo się zamykają aż do odwołania przez epidemię koronawirusa.

Fot.Istock

Drodzy klienci. W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną w najbliższych dniach sklep nieczynny – można przeczytać na większości drzwi salonów kosmetycznych

Przedsiębiorcy przekonują, że podjęli taką decyzję nie tylko z troski o własne zdrowie, ale również i swoich klientów. Gdy rząd i celebryci zachęcają w mediach do pozostania w domu, taka reakcja wydawała się jak najbardziej oczywista.

Fryzjerzy również cierpią z powodu koronawirusa. Jedna z  fryzjerek zdradziła w rozmowie, że w tamtym tygodniu salon dział, ale na początku tego tygodnia właścicielka postanowiła zamknąć lokum do odwołania.

W tamtym tygodniu chciała umówić się do mnie Pani z Niemiec no i nie ukrywam, że przejęłam się informacjami o koronawirusie za granicą i przez to powiedziałam Pani, że wszystko mam już zajęte. Mieszkam razem ze starszą mamą i nie chciałabym narazić jej na wirusa – powiedziała w rozmowie z nami fryzjerka

A Wy, jakie macie zdanie w tym temacie?

Jesteście za zamykaniem salonów kosmetycznych?

ZOBACZ WIĘCEJ:

Meghan Markle WYMAGA tego od służby odkąd pojawił się koronawirus

Carla Bruni śmiała się z koronawirusa i SYMULOWAŁA KASZEL w tłumie

Znany artysta NIE WIEDZIAŁ o koronawirusie!