„Nic się nie stało” – film Sylwestra Latkowskiego wyemitowany w środę wieczorem TVP wywołał w mediach prawdziwą burzę. W dokumencie traktującym o pedofilskiej aferze w sopockim klubie Zatoka Sztuki Latkowski pokazał wielu polskich celebrytów.

„Nic się nie stało” Sylwestra Latkowskiego – celebryci wplątani w aferę pedofilską bronią swego dobrego imienia

Zobacz też: Natalia Siwiec odpowiada na zarzuty po filmie Latkowskiego (OŚWIADCZENIE)

Wkrótce po emisji na Instagramach osób pokazanych w kontekście afery pojawiły się oświadczenia. Oburzenia nie kryją Natalia Siwiec i jej mąż, Mariusz Raduszewski. Modelka pisze:

Stanowczo zaprzeczamy abyśmy mieli jakikolwiek związek z tymi zdarzeniami a także nie zgadzamy się z faktem wykorzystywania naszego wizerunku.

Siwiec i jej mąż tłumaczą, że w klubie bywali na zaproszenie marek:

W Klubie „Zatoka Sztuki” w Sopocie eventy organizowały uznane marki przez które byliśmy zapraszani i nasz udział w tych eventach miał charkater komercyjny wobec czego nie jest niczym niezwykłym, że byliśmy jednymi z wielu gości „Zatoki Sztuki”.

Kuba Wojewódzki, którego nazwisko także pojawiło się w dokumencie Sylwestra Latkowskiego „Nic się nie stało” film i działanie twórcy podsumował w bardzo ostrych słowach. Zapowiedział też złożenie pozwu przeciwo Latkowskiemu:

W sposób haniebny i kłamliwy starałeś się wmieszać zarówno mnie jak i bliską mi osobę w brutalną aferę kryminalną Zatoki Sztuki. Próba przekonania świata, że bywając tam stawałem się uczestnikiem tamtejszych patologii tudzież ich cichym wspólnikiem to absurd i zwykłe przestępstwo. Przez lata bywałem też w budynkach TVP1, co nie czyni ze mnie waszego wspólnika, kłamcy, lokaja władzy i aferzysty. Dramat wielu dzieci molestowanych przez Krystiana W. bywalca i współtwórcy tego miejsca, a także samobójczą śmierć jednego z nich zamieniłeś na oręż politycznej i światopoglądowej nienawiści. To przeraża.

Naraziłeś na publiczny lincz zarówno mnie jak i tych których kocham. W imię bezlitosnej propagandy i odwetu. Dla mnie jesteś płatnym medialnym zabójcą.Twój mecenas Jacek Kurski nie ukrywał, że wasz film ma być odpowiedzią na kino Braci Sekielskich. Zaiste prawi z was chrześcijanie. Jeśli tak ratujecie Polski Kościół to jestem ciekaw jak ratować będziecie siebie – zastanawia się showman. Bo ja nie powiem: „Nic się nie stało”. Idę z tobą i TVP do sądu. Postaram się wyrwać z 2 miliardów złotych dotacji dla tak zwanej telewizji publicznej tyle ile się da. Dla tych, którzy potrafią wykorzystać te pieniądze w imię miłości i pomocy innym – podkreślił dziennikarz.

Zobacz: Kuba Wojewódzki o Sylwestrze Latkowskim: „Dla mnie jesteś płatnym medialnym zabójcą”

Walkę o swoje dobre imię zapowiedział też Radosław Majdan:

Jestem zbulwersowany i zażenowany próbą wplątania mnie w tak poważna sprawę, jaką jest afera kryminalna w Zatoce Sztuki. Chciałem zdecydowanie zaprzeczyć jakimkolwiek moim kontaktom z właścicielami tego miejsca oraz z innymi osobami oskarżonymi w tej sprawie. Co więcej, nie byłem bywalcem tego miejsca. Pan Sylwester Latkowski w sposób kłamliwy i bez żadnych podstaw wplatał mnie w tak bulwersującą sprawę. Zakładam, że wymienienie mojego nazwiska w trakcie łączenia na żywo po emisji filmu wynikało z rozemocjonowania i stanowiło oczywista pomyłkę. Oczekuję, że pomyłka ta zostanie sprostowana, w innym razie kieruję sprawę na drogę sądową – napisał mąż Małgorzaty Rozenek-Majdan na swoim Instagramie.

View this post on Instagram

Jestem zbulwersowany i zażenowany próbą wplątania mnie w tak poważna sprawę, jaką jest afera kryminalna w Zatoce Sztuki. Chciałem zdecydowanie zaprzeczyć jakimkolwiek moim kontaktom z właścicielami tego miejsca oraz z innymi osobami oskarżonymi w tej sprawie. Co więcej, nie byłem bywalcem tego miejsca. Pan Sylwester Latkowski w sposób kłamliwy i bez żadnych podstaw wplatał mnie w tak bulwersującą sprawę. Zakładam, że wymienienie mojego nazwiska w trakcie łączenia na żywo po emisji filmu wynikało z rozemocjonowania i stanowiło oczywista pomyłkę. Oczekuję, że pomyłka ta zostanie sprostowana, w innym razie kieruję sprawę na drogę sądowa.

A post shared by Radosław Majdan (@r_majdan) on

 

Zobacz też: Doda mocno o Radku Majdanie i Blance Lipińskiej po emisji filmu Latkowskiego

Karolina Korwin-Piotrowska komentując film Latkowskiego zastanawia się, czy jego twórca ma twarde dowody, w oparciu o które umieścił nazwiska celebrytów w kontekście afery, czy raczej ma dużo pieniędzy na przegrane procesy:

Obejrzałam film SL i okiem widać, że:
SL ma albo dużo kasy na ogromne odszkodowania albo dowody na winę osób, które wymienił z nazwiska. Raczej nie chce myśleć, że zwariował. Gdzie dowody, nagrania, cokolwiek. Na razie to jest publiczne niszczenie ludzi i rozpętanie nagonki, bo lincz się zaczął, stosy płoną. Bez dowodów – pisze dziennikarka.

Po czym wylicza:

Są tu wszyscy – od Kuby W przez Szyca,Siwiec, Bieniuk,Chyra, Siwiec, Majdan,Lipińska, jest grubo – bez dowodów, na podstawie pomówień i zdjęć z Instagrama…Serio!TVP chciała od dawna uderzyć w TVN i się udało, przynajmniej na razie.
Szukano haków na celebrytów- to je znależli, a że niejasne, kto to sprawdzi? To taktyka tabloidu, rzucić syf i patrzeć, co się stanie.

Korwin-Piotrowska zwraca też uwagę na fakt, że po emisji, podczas debaty w studio padło nazwisko znanego reżysera uznawanego do tej pory za autorytet:

Ciekawe, co środowisko filmowe zrobi z K.Zanussim… jego nazwisko padło jako pierwsze z ust mocno zdenerwowanego po projekcji filmu SL, oskarżenie jest potężne, czy są dowody? – zastanawia się Korwin-Piotrowska.

Dziennikarka zauważa też gwałtowne ruchy władz wywołane emisją filmu. Po pokazie filmu braci Sekielskich takiego zamieszania na najwyższych szczeblach władzy sądowniczej nie było:

Ziobro telefonicznie natychmiast uruchamia komisję antypedofilską, w sprawie filmu Sekielskich zero ruchu. Ciekawe. Bardzo. Są wiec lepsze i gorsze ofiary. Przerażajace. Mój pedofil jest lepszy niż twój?
Inna sprawa- o Zatoce wiadomo było od lat, była słynna książka Zatoka Świń, artykuły w prasie, całe trójmiasto huczało. To jedno SL sie udało- skompromitowac prokuraturę. I dobrze. Mina ministra- bezcenna. Rzeczywiście- wsparcie celebryckie dla Zatoki w obliczu afery pedofilskiej/obyczajowej było fatalne- to teraz wróciło, są zdjęcia, trudno to obalić – pisze dziennikarka.

Na koniec Korwin-Piotrowska zauważa, że film został pokazany w czasie kampanii wyborczej:

Film jest zlepkiem scenek, zero dowodów, granie na emocjach, to nie tak jak u Sekielskich, gdzie wszystko jest udokumentowane, tu są plotki, oskarżenia, straszna muzykę i scenki. Jak się rzuca oskarżenia, jak się wzywa kogoś na solo, trzeba mieć dowody, w przeciwnym razie są to pomówienia, szkoda, ze tragedia dzieci stanie się orężem w walce politycznej, to widać było w dyskusji po filmie. Kampania prezydencka w toku. Nie da się tego ukryć. Walka jest brudna. I na koniec: Filmy Sekielskich to wzorzec gatunku, o poziomie merytorycznym nieosiągalnym dla większości. SL od kilku lat rzucał nazwiskami i zapowiadał bombę. Oczyszczenie. Sa oskarżenia i polityka. Przykre – kończy komentarz dziennikarka.

View this post on Instagram

Obejrzałam film SL i okiem widać, że: SL ma albo dużo kasy na ogromne odszkodowania albo dowody na winę osób, które wymienił z nazwiska. Raczej nie chce myśleć, że zwariował. Gdzie dowody, nagrania, cokolwiek. Na razie to jest publiczne niszczenie ludzi i rozpętanie nagonki, bo lincz się zaczął, stosy płoną. Bez dowodów. Są tu wszyscy- od Kuby W przez Szyca,Siwiec, Bieniuk,Chyra, Siwiec, Majdan,Lipińska, jest grubo- bez dowodów, na podstawie pomówień i zdjęć z Instagrama…Serio!TVP chciała od dawna uderzyć w TVN i się udało, przynajmniej na razie. Szukano haków na celebrytów- to je znależli, a że niejasne, kto to sprawdzi? To taktyka tabloidu, rzucić syf i patrzeć, co się stanie. Ciekawe, co środowisko filmowe zrobi z K.Zanussim…jego nazwisko padło jako pierwsze z ust mocno zdenerwowanego po projekcji filmu SL, oskarżenie jest potężne, czy są dowody? Ziobro telefonicznie natychmiast uruchamia komisję antypedofilską, w sprawie filmu Sekielskich zero ruchu. Ciekawe. Bardzo. Są wiec lepsze i gorsze ofiary. Przerażajace. Mój pedofil jest lepszy niż twój? Inna sprawa- o Zatoce wiadomo było od lat, była słynna książka Zatoka Świń, artykuły w prasie, całe trójmiasto huczało. To jedno SL sie udało- skompromitowac prokuraturę. I dobrze. Mina ministra- bezcenna. Rzeczywiście- wsparcie celebryckie dla Zatoki w obliczu afery pedofilskiej/obyczajowej było fatalne- to teraz wróciło, są zdjęcia, trudno to obalić. Film jest zlepkiem scenek, zero dowodów, granie na emocjach, to nie tak jak u Sekielskich, gdzie wszystko jest udokumentowane, tu są plotki, oskarżenia, straszna muzykę i scenki. Jak się rzuca oskarżenia, jak się wzywa kogoś na solo, trzeba mieć dowody, w przeciwnym razie są to pomówienia, szkoda, ze tragedia dzieci stanie się orężem w walce politycznej, to widać było w dyskusji po filmie. Kampania prezydencka w toku. Nie da się tego ukryć. Walka jest brudna. I na koniec: Filmy Sekielskich to wzorzec gatunku, o poziomie merytorycznym nieosiągalnym dla większości. SL od kilku lat rzucał nazwiskami i zapowiadał bombę. Oczyszczenie. Sa oskarżenia i polityka. Przykre.

A post shared by karolina korwin piotrowska (@karolinakp) on

Sylwester Latkowski

Sylwester Latkowski, fot. Gałązka/AKPA

Sylwester Latkowski

Sylwester Latkowski, fot. Piętka Mieszko/AKPA

Karolina Korwin-Piotrowska

Karolina Korwin-Piotrowska, fot. Piętka Mieszko/AKPA

Karolina Korwin-Piotrowska

Karolina Korwin-Piotrowska, fot. Podlewski/AKPA