Obecna na Festiwalu w Wenecji, Kristen Stewart postanowiła opowiedzieć o kulisach odgrywania życia Księżnej Diany. Autorem scenariusza do filmu „Spencer” jest Steven Knight, znany również z popularnego serialu „Peaky Blinders”. Kristen Stewart gra w nim oczywiście księżną Dianę. Rola zaszczytna, ale i bardzo trudna, bowiem Stewart od początku jest szeroko krytykowana jako aktorka nie pasująca do tej roli.  W wywiadzie dla „Variety” aktorka zdradza szczegóły z planu i opowiada jak się w niej czuła. 

Zauważyła, że ​​królewscy doradcy byli zawsze pod ręką na planie, aby edukować obsadę i ekipę o „rzeczach, których nie możesz wiedzieć jako ktoś z zewnątrz”.

Kiedy nauczyłam się dygnięcia i dowiedziałam się, że nie wolno członkom rodziny królewskiej  samemu chodzić do kuchni i brać jedzenia, te wszystkie szczegóły, tak naprawdę ich nie pamiętam. Ale zawsze był ktoś, kto upewnił się, że nie wyjdziemy poza to, co dozwolone i pozostaniemy autentyczni.

Dodaje także, że ta rola sprawiła, że czuła się… wyższa.

Pracując w tym filmie, czerpałem większą przyjemność z mojej fizyczności niż z czegokolwiek. Czułam się bardziej wolna i żywa, mogłam się poruszać, czułam się nawet wyższa.

Na ocenienie zmagań Kristen Stewart w jej najnowszym filmie musi jednak trochę poczekać, bowiem niewiadomo narazie kiedy film trafi do polskich kin. Ostatni film o losach Diany pojawił się w 2013 roku, a odtwórczynią głównej roli była Naomi Watts. Jak myślicie, która bardziej pasuje do roli Diany?

 

 

September 3, 2021, Lido di Venezia, Italy: Kristen Stewart arrives to the Palazzo del Casino for the film ”Spencer” photocall presented in competition.,Image: 630230544, License: Rights-managed, Restrictions: * Italy Rights Out *, Model Release: no, Credit line: Cinzia Camela / Zuma Press / Forum