No i stało się to, w co wielu nie chciało wierzyć. 61-letni Książę Andrzej został pozbawiony swoich wojskowych i królewskich tytułów w miniony czwartek – dzień po tym, jak sędzia z Nowego Jorku zezwolił na proces o napaść na tle seksualnym przeciwko zhańbionej rodzinie królewskiej.

Za wiedzą i zgodą królowej powiązania wojskowe i patronat królewski księcia Yorku zostały zwrócone królowej – czytamy w oficjalnym oświadczeniu Pałacu Buckingham.

Książę Yorku straci swój tytuł. Królowa rozliczy się z nim w ten sposób?

Książę Andrzej bez królewskich i wojskowych tytułów

Książę Andrzej nie będzie już używał tytułu „Jego Królewska Wysokość” w żadnym oficjalnym charakterze, a jego inne role zostaną rozdzielone między innych członków rodziny królewskiej. Jest jednak nadal wymieniony na oficjalnej stronie rodziny królewskiej jako dziewiąty w kolejce do tronu.

Książę Yorku nadal nie będzie podejmował żadnych obowiązków publicznych i będzie bronił swojej sprawy w sądzie jako cywil.

Skandal na światową skalę

Według brytyjskiego dziennika The Daily Mail, książę Karol i książę William zażądali podobno „wygnania” księcia Andrzeja, aby zapewnić „przetrwanie” rodziny królewskiej.

Chodzi o przetrwanie >instytucji< za wszelką cenę. Zawsze było i zawsze będzie […] Usunięcie tytułów i patronatów Andrzejowi oznacza, że ​​>instytucja< może teraz zgodnie z prawem stwierdzić, że nie jest zaangażowana w sprawę […] To była bezwzględna i szybka decyzja, która została zalecona przez księcia Walii i księcia Cambridge oraz usankcjonowana przez królową.

Ghislaine Maxwell, prawa ręka Epsteina usłyszała wyrok!

Książę, były pilot helikoptera Królewskich Sił Powietrznych, który latał podczas wojny o Falklandy w 1982 roku, początkowo zachował swoje wojskowe tytuły. Jednak w obliczu procesu powiązanego z Jeffrey’em Epsteinem będzie walczył o dobre imię sam. Co Wy na to?

Książę Andrzej pozwany. SZOKUJĄCE wyznania ofiary

Królowa Elżbieta na Dniu Pamięci

Królowa Elżbieta na Dniu Pamięci fot. News Licensing / Forum

książę Andrzej, Jeffrey Epstein na ulicy

książę Andrzej, Jeffrey Epstein/fot. Forum

Książę Andrzej pełni królewskiej obowiązki.

Książę Andrzej pełni królewskiej obowiązki. Fot.Forum/Mega Agency.