Londyńska policja nie podejmie dalszych działań przeciwko księciu Andrzejowi po dochodzeniu w sprawie pozwu o wykorzystywanie seksualne, wniesionego przez Virginię Roberts Giuffre w Nowym Jorku na początku tego roku.

Sarah Ferguson otworzyła się na temat byłego męża „pedofila” księcia Andrzeja

Oświadczenie księcia Andrzeja

Giuffre twierdzi, że syn królowej Elżbiety II, książę Andrzej zmusił ją do seksu z nim 3 razy między 1999 a 2002 rokiem. Książę oskarżeniom konsekwentnie zaprzeczał.

„Uważam księcia Andrzeja odpowiedzialnego za to, co mi zrobił. Potężni i bogaci nie są zwolnieni z ponoszenia odpowiedzialności za swoje czyny. Mam nadzieję, że inne ofiary zobaczą, że można nie żyć w milczeniu i strachu, ale odzyskać swoje życie, wypowiadając się i domagając się sprawiedliwości”, napisała w oświadczeniu Virginia Roberts Giuffre.

Po tym, jak londyńskie władze przeanalizowały dokumenty i dowody związane ze sprawą sądową w USA, postanowiły nie prowadzić dalej śledztwa.

„W kwestii procedury funkcjonariusze MPS [Metropolitan Police Service] przejrzeli dokument wydany w sierpniu 2021 r. w ramach amerykańskiego powództwa cywilnego. Przegląd ten został zakończony i nie podejmujemy dalszych działań” – powiedzieli w poniedziałkowym oświadczeniu.

Mimo to Służba Policji Metropolitalnej nadal współpracuje z innymi organami ścigania, które prowadzą śledztwo w sprawach związanych z Jeffreyem Epsteinem.

Książę Andrzej pozwany. SZOKUJĄCE wyznania ofiary

Policja Met potwierdziła, że ​​po rozpatrzeniu pozwów o napaść na tle seksualnym przeciwko Księciu po raz trzeci, nie podejmują dalszych działań. Pomimo nacisków ze strony mediów i nowych dowodów, MPS doszedł do wniosku, że roszczenia nie są wystarczające, aby uzasadnić dalsze dochodzenie.

Książę nadal podtrzymuje twierdzenie o swojej niewinności.

Książę Andrzej nie chce nic mówić w sprawie byłego przyjaciela PEDOFILA – Jeffrey’a Epsteina