Książę Andrzej znalazł się w samym środku skandalu, gdy wyszły na jaw jego powiązania z Jeffreyem Epsteinem, oskarżonym o przestępstwa seksualne. Teraz Virginia Giuffre, ofiara pedofila, złożyła pozew przeciwko synowi królowej Elżbiety.

Książę Andrzej nie będzie już sprawował obowiązków dla rodziny królewskiej. Wszystko po kontrowersyjnym wywiadzie

Książę Andrzej pozwany

Virginia Giuffre jako pierwsza mówiła otwarcie o krzywdach, których doznała ze strony Jeffreya Epsteina. Teraz oskarża również księcia Andrzeja o molestowanie seksualne przy trzech różnych okazjach. Miała został przemycona przez Epsteina i jego współpracowniczkę, Ghislaine Maxwell, która obecnie przebywa w federalnym więzieniu, ponieważ oczekuje na proces.

Ghislaine Maxwell, wspólniczka Jeffrey’a Epsteina, została ARESZTOWANA przez FBI

Podczas wielu okazji książę Andrzej intencjonalnie dotykał Roberts w nieodpowiedni sposób, z podtekstem seksualnym, bez jej zgody. Opisane czyny księcia Andrzeja stanowią skrajne i oburzające zachowania, które wstrząsają sumieniem. Książę Andrzej molestował seksualnie dziecko, choć wiedział, że jest ofiarą handlu ludźmi, co wykracza poza wszelkie możliwe granice przyzwoitości i jest nie do zaakceptowania w cywilizowanym społeczeństwie – brzmi fragment pozwu.

Virginia wystosowała oświadczenie dla mediów:

Oskarżam księcia Andrzeja za to, co mi zrobił. Bogaci i wpływowi ludzie nie mogą unikać odpowiedzialności za swoje czyny. Mam nadzieję, że zobaczą to inne ofiary i zrozumieją, że nie muszą żyć w strachu i w ukryciu, a mogą odzyskać swoje życie, głośno mówiąc o krzywdach i domagając się sprawiedliwości. Ta decyzja nie przyszła łatwo. Jako matka i żona stawiam na pierwszym miejscu swoją rodzinę. Zdaję sobie sprawę, że ten pozew wywoła kolejne ataki ze strony księcia Andrzeja i jego podwładnych. Ale wiem, że jeśli nie będę walczyć, zawiodę inne pokrzywdzone osoby.

Kobieta chce domagać się wielomilionowego odszkodowania za „naruszenie jej nietykalności cielesnej i celowe wywołanie rozstroju emocjonalnego”. Książę Yorku wcześniej zaprzeczał, że miał jakikolwiek kontakt seksualny lub relację z Giuffre. Wyszły na jaw, jednak zdjęcia, na których ją obejmuje. Miała wtedy 17 lat.

książę Andrzej, Jeffrey Epstein na ulicy

książę Andrzej, Jeffrey Epstein/fot. Forum

Książę Andrzej

Książę Andrzej, Virginia Roberts i Ghislaine Maxwell, fot. MediaPunch / BACKGRID / Backgrid USA / Forum