Księżniczka Beatrycze i księżniczka Eugenia są bezpośrednio powiązane z kolejnym skandalem dotyczącym ich ojca księcia Andrzeja.

Książę Andrzej i szkolenie z układania jego maskotek

Księżniczka Beatrycze i księżniczka Eugenia powiązane z kolejnym skandalem

Turecka milionerka Nebahat Evyap Isbilen twierdzi, że powierzyła swojemu doradcy finansowemu Selmanowi Turkowi 67 milionów funtów, w tym płatności na rzecz księcia Andrzeja na łączną kwotę ponad 1 miliona funtów, jego byłej żony Sary Ferguson na 225 000 funtów i jego córki księżniczki Eugenii na 25 000 funtów.

Zgodnie ze skargą, pieniądze wypłacone synowi królowej Elżbiety obejmowały kwotę 750 000 funtów dokonaną w listopadzie 2019 roku, kilka dni po tym, jak Turk zdobył nagrodę w konkursie Pitch@Palace w stylu Prince Andrew’s Shark Tank dla przedsiębiorców.

Wnuczki królowej, a skandal

Isbilen mówi, że wierzyła, że ​​zapłata dotyczyła pomocy księcia w uzyskaniu nowego paszportu po ucieczce z kraju, w którym więziony jest jej mąż. Jednak biuro Turka i księcia Andrzeja rzekomo później powiedziało swoim bankierom, że suma ta była „prezentem ślubnym” dla księżniczki Beatrycze, która poślubiła Edoardo Mapelli Mozziego w lipcu 2020 roku.

Domniemana ofiara księcia Yorku poszła na horrendalną ugodę

Kiedy prawnicy Isbilen skontaktowali się z synem królowej w sprawie płatności w marcu 2021 roku, miał on ponoć zwrócić 750 000 funtów, jak wynika z dokumentów sądowych. Wnuczki podobno nie miały mieć pojęcia o przekrętach swoich rodziców.

Fot. Forum

Fot. Forum