Księżna Walii (41 l.) wzięła udział w bankiecie w pałacu Buckingham będącym częścią oficjalnej wizyty prezydenta Republiki Korei Yoon Suk Yeo i pierwszej damy Kim Keon Hee. Księżna Walii w kwiatowej tiarze dołączyła do króla Karola, królowej Camilli, księcia Williama, innych członków rodziny królewskiej i gości.

Księżna Kate boi się „ogromnej krytyki” po premierze nowego „The Crown”

Znawcy od razu zauważyli, że księżna Kate założyła tiarę, której nigdy wcześniej nie nosiła – tiarę Strathmore Rose. Kwiatowej tiary nie widziano od prawie od niemal 100 lat. Klejnot stanowi część kolekcji Królowej Matki – prababci księcia Williama. Jednak w latach 30. XX wieku, Królowa Matka stylizowała ją nosząc ją… na czole (zdjęcie poniżej).

Księżna Kate w tiarze Królowej Matki

Według The Court Jeweller nazwa tiary pochodzi od ojca Królowej Matki, hrabiego Strathmore i Kinghorne, i stanowiła ona jej prezent ślubny. Kate jest pierwszą osobą, która miała ją na sobie – od czasu pierwszej właścicielki. A to wielkie wyróżnienie.

Księżna Kate znów zrywa z tradycją. Nosi jeansy i przytulny sweter

Kate zawsze sygnalizowała, że chciałaby naśladować królewską rolę Królowej Matki, a noszenie jej klejnotów jest ważnym tego symbolem […] Jest to antyk, który nie był modny przez wiele dziesięcioleci, ale wiele klejnotów kiedyś uważanych za niestylowe, są teraz znów na czasie, mówi Lauren Kiehna z The Court Jeweller.

Zajrzyj do galerii zdjęć poniżej: