W środę po południu gruchnęła wiadomość o śmierci Tomasza Komendy. Zmarł w wieku 46 lat. Informacja wstrząsnęła całym krajem, nikt nie może w to uwierzyć, że mężczyzna, który 18 lat spędził w więzieniu za zbrodnię, której nie popełnił, zmarł w tak młodym wieku.

Tomasz Komenda nie żyje!

Kto dziedziczy spadek po Tomaszu Komendzie?

Jak wiadomo, Tomasz Komenda dostał ogromne odszkodowanie, blisko 13 milionów zadośćuczynienia. Teraz wszyscy się zastanawiają, kto odziedziczy majątek 46-latka.

Według przepisów prawnych, spadek trafi do rodziców i potomstwa, czyli syna Filipa:

Sprawa jest dość prosta, ale kluczowe jest to, czy był testament. Jeśli go nie nie było, to przy założeniu, że Tomasz Komenda nie był żonaty, spadek trafia do rodziców i potomstwa – powiedział w rozmowie z natemat.pl radca prawny mec. Arkadiusz Skrobich.

Warto zauważyć, że przez ten cały czas w mediach pojawiała się mama Tomasza, Teresa Klemańska, która żyje z nowym partnerem. O jego ojcu nie ma żadnych informacji. 

Rafał Collins zabiera głos po śmierci Komendy: „To był wesoły chłopak, mimo wszystko”

Mec. Arkadiusz Skrobich zakłada, że do podziału dojdzie w toku postępowania sądowego:

W przypadku postępowania sądowego sprawa powinna się zakończyć tak, że pieniądze dostanie dziecko i matka Tomasza Komendy. Można zakładać, że to będzie stosunek 50:50. Trzeba brać jednak pod uwagę, że mówimy o dużych pieniądzach, więc sprawa może okazać się rozwojowa – komentuje prawnik.

Co dalej z umorzeniem śledztwa ws. Tomasza Komendy? Pełnomocnik podjął kroki prawne

Teresa Klemańska, Tomasz Komenda

Fot.  Michal Dyjuk / Forum

Fot. Michal Dyjuk / Forum

Tomasz Komenda z partnerką

Tomasz Komenda z partnerką/fot. AKPA