Wojna w Syrii od ponad 6 lat zbiera swoje krwawe żniwo. Walka rozpoczęła się na bazie tak zwanej „arabskiej wiosny”, w której islamiści obalili tak zwane dyktatury, wprowadzając na podbitych ziemiach prawo szariatu.

CZYTAJ WIĘCEJ: Nie żyje kurdyjska Angelina Jolie. Zginęła w starciu z ISIS

Jedynym krajem, który wyszedł z „protestów” obronną ręką to Tunezja. Niestety nawet tam zdarzają się ataki terrorystyczne, w których giną niewinni ludzie.

Tymczasem w Syrii rząd Bashara al-Assada powoli odbija coraz więcej terenów z rąk islamistów. Natomiast na północy kraju Kurdowie pokonują salafitów i pragną zbudować własne państwo. Obecnie trwa również bitwa o Al-Raqqę, która jest nazywana stolicą Państwa Islamskiego.

Do sieci przedostaje się mnóstwo filmów z walk, któ®e nie raz kończą się tragicznie. Z tego powodu o wielkim szczęściu może mówić kurdyjska snajperka, która niemal nie zginęła przez kulę terrorysty z ISIS.

Jak reaguje kobieta? Nie wpada w panikę, histerię lub katatonię. Po prostu… zaczyna się śmiać. Widać, że jest przyzwyczajona do ciągłej śmierci, zniszczenia i ryzykowania swoim życiem.

CZYTAJ WIĘCEJ: Szokujące informacje na temat fotografa chłopca z Aleppo! (VIDEO)

Kurdyjskie formacje YPG i YPJ (główny trzon formacji Syrian Democratic Forces) walczą zarówno z islamistami, faszystami z Turcji, jak i rządem Assada, który nie zgadza się na odebranie ziem syryjskich.

Kurdyjska snajperka minęła się o KROK od śmierci! Jej reakcja mówi WSZYSTKO!

Kurdyjska snajperka minęła się o KROK od śmierci! Jej reakcja mówi WSZYSTKO!

Kurdyjska snajperka minęła się o KROK od śmierci! Jej reakcja mówi WSZYSTKO!