Kylie Jenner znalazła się w ogniu krytyki po tym jak opublikowała i szybko usunęła post wyrażający wsparcie dla Izraela w obliczu śmiertelnych ataków Hamasu, które pochłonęły setki ofiar.

Kylie Jenner stanęła w obronie Izraela

Gwiazda reality show podzieliła się postem z konta @StandWithUs, które wspiera Izrael, na swoim InstaStory w minioną sobotę. Tekst na grafice brzmiał: „Teraz i zawsze jesteśmy po stronie ludności Izraela!” i był zamieszczony na zdjęciu flagi Izraela.

Kylie Jenner ujawniła zdjęcie swojego chłopaka na tapecie smartfona

„UDOSTĘPNIJ, jeśli jesteś po stronie ludzi Izraela w obliczu jednej z najstraszniejszych sytuacji od wielu lat” – można było przeczytać w publikacji.

26-letnia Jenner, usunęła post zaledwie godzinę później, gdy pod jej postami zaczęły się pojawiać komentarze z palestyńskimi flagami i krytyką. Pomimo usunięcia postu, negatywne komentarze nadal pojawiały się na X (dawniej znane jako Twitter) i Instagramie.

„Co za… @KylieJenner, każdy powinien przestać ją obserwować. #KylieJenner, proszę!” – napisała jedna osoba. „Kylie Jenner nie ma pojęcia, co się dzieje między Izraelem a Palestyną” – czytamy w innym komentarzu.

Kylie Jenner w dziwnej stylizacji pozdrawia z Włoch. Fani: „Wyglądasz jak Kourtney”

Inni wyrazili obawę, że post Jenner może wpłynąć negatywnie na stosunki między nią a Bellą Hadid, której ojciec jest Palestyńczykiem, a ona sama działa na rzecz uwolnienia tego kraju.

„Kylie Jenner popiera Izrael, gdy jej przyjaciółka Bella Hadid jest Palestynką – to szalone” – oznajmił jeden z krytyków.

„Czy ci celebryci słuchają siebie nawzajem, kiedy rozmawiają?” – zapytał inny. „Czy gdy Bella Hadid mówi o Palestynie i byciu Palestynką, to czy Kylie Jenner rozumie, co to oznacza?”

Post Jenner pojawił się kilka godzin po tym, jak bojownicy Hamasu w sobotę przeprowadzili bezprecedensowy atak na Izrael, wystrzeliwując tysiące rakiet i docierając do izraelskich miast w pobliżu Strefy Gazy. Setki cywilów straciło życie w wyniku tych ataków. „Jesteśmy w stanie wojny” – powiedział premier Izraela Benjamin Netanyahu w telewizyjnym przemówieniu, ogłaszając, że „wróg zapłaci bezprecedensową cenę”.

Kylie Jenner świętuje 26. urodziny w seksownym bikini

Według danych służb zdrowia w Gazie, do niedzieli zginęło co najmniej 230 Palestyńczyków, a ponad 1700 zostało rannych. Z konfliktu zaczynają pojawiać się przerażające sceny, co można zobaczyć w relacjach na żywo The Post.

Jenner do tej pory nie wyjaśniła, dlaczego usunęła swój początkowy post i od tego czasu pozostaje milczeć w mediach społecznościowych.

Forum

Kylie Jenner, Credit line: MEGA / The Mega Agency / Forum