W czwartek 8 września 2022 roku świat obiegła druzgocąca informacja o śmierci królowej Elżbiety II. Już od rana tego dnia pojawiały się spekulacje o jej ciężkim stanie, który miała potwierdzić pospieszna podróż członków rodziny królewskiej do zamku Balmoral w Szkocji oraz stroje dziennikarzy BBC, którzy tego dnia mieli na sobie czarne krawaty i garnitury lub czarne sukienki. Wszyscy zadają sobie jednak pytanie na co zmarła brytyjska monarchinii, która dwa dni wcześniej wydawała się wciąż cieszyć dobrym zdrowiem i witała nową premier Wielkiej Brytanii – Liz Turss.

Oto co się stanie z ukochanymi psami królowej Elżbiety

Lekarka komentuje stan zdrowia i prawdopodobną przyczynę śmierci królowej Elżbiety II

Internauci i media szybko wyłapały pewien istotny szczegół na zdjęciach, na których uwieczniono kolejny historyczny moment – królową podającą rękę Liz Truss i witającą kolejną osobę na stanowisku premiera Wielkiej Brytanii – podczas spotkania dłonie monarchini były wyraźnie sine, z białymi wręcz koniuszkami palców oraz czarno-fioletowymi plamami w miejscu żył na wierzchu dłoni. Dziennik Daily Mail, który również zwrócił uwagę na dłonie królowej, skontaktował się z lekarką, która na podstawie zdjęć udzieliła informacji o stanie królowej Elżbiety II i prawdopodobną przyczyną jej śmierci:

Wygląda na to, że prawdopodobnie istnieją dowody na chorobę naczyń obwodowych. To zaburzenie krążenia krwi, które powoduje zwężenie, blokowanie lub skurcz naczyń krwionośnych poza sercem i mózgiem. Czasami może to spowodować niewydolność serca. Jeśli twoje krążenie obwodowe jest tak słabe, narządy nie otrzymują odpowiedniego dopływu krwi. Może to być oznaką niewydolności wielonarządowej. – zdradziła dr Deb Cohen-Jones

Nie da się niestety jednoznacznie ustalić od jak dawna królowa zmagała się z chorobą, ponieważ podczas większości wystąpień publicznych miała na dłoniach rękawiczki. Czy był to faktyczny powód jej śmierci? Tego prawdopodobnie nigdy się nie dowiemy i pozostanie to jednym z pilnie skrywanych sekretów rodziny królewskiej.

PA Images/Forum