Królowa Elżbieta II dała się poznać jako wielka miłośniczka psów. Przez całe jej życie towarzyszyli jej czworonożni przyjaciele, których nazywała swoją „rodziną”. Media ujawniły właśnie, co stanie się z jej czterema psami po jej śmierci.

Część psów królowej Elżbiety II trafi do jej bliskich

W chwili śmierci królowa Elżbieta II posiadała cztery psy. Dwa psy rasy welsh corgi Pembroke o imionach Muick i Sandy, jednego starszego dorgi (skrzyżowanie jamnika i corgi )o imieniu Candy i cocker spaniela o imieniu Lissy.

Królowa Elżbieta II wyruszyła w ostatnią drogę ze Szkocji

Corgi będą teraz mieszkać z osobą, która podarowała je monarsze: podało NBC News. Chodzi oczywiście o księcia Andrzeja, bowiem to on dał je królowej.

„Corgi królowej zamieszkają z księciem Andrzejem i księżną Yorku w ich domu w Windsor” – powiedział wtajemniczony. „To Sarah, księżna Yorku, znalazła szczenięta, które podarował królowej książę Andrzej”.

Jak myślicie, kiedy królowa Elżbieta II zmarła?

Sarah mieszka z księciem Andrzejem pomimo rozwodu z nim w 1996 roku. Para wychowała wspólnie dwie córki – księżniczkę Beatrice i księżniczkę Eugenię.

Według informatora księżna była w dobrej relacji z królową:

„Związała się z królową, gdy wychodziła z psami i jeździła konno, a nawet po rozwodzie, kontynuowała swoją wielką przyjaźń z królową, wyprowadzając psy w Frogmore House i często ze sobą rozmawiając” – podało źródło.

Musicie to zobaczyć! Królowa Elżbieta II i Miś Paddington w słodkim wideo

Nie ujawniono żadnych szczegółów, gdzie będą mieszkać dwa inne psy królowej po jej śmierci. Królewska biograf Ingrid Seward powiedziała niedawno Newsweekowi, że najprawdopodobniej trafią do rodziny monarchini. Mówi się także, że mogą trafić do jej wieloletniej stylistki i przyjaciółki Angeli Kelly.

File photo dated 21/9/1950 of Princess Elizabeth holding a corgi. Credit line: PA / PA Images / Forum

February 4, 2022,