Leonardo DiCaprio (45 l.) słynie ze swojej działalności charytatywnej. Aktor sławę i rozpoznawalność wykorzystuje do propagowania akcji społecznych dotyczących ochrony środowiska. Jak wyszło na jaw, aktor ma na swoim koncie również ocalenie człowieka od zatonięcia.

Leonardo DiCaprio i 22-letnia ukochana odpoczywają w ASPEN. Zajadają frytki i burgery

Leonardo DiCaprio bohaterem – uratował życie tonącemu mężczyźnie

Leonardo DiCaprio ma na swoim koncie wiele dobry ról, jednak szerszej publiczności z pewnością kojarzy się z występu w kultowym filmie „Titanic. Postać grana przez DiCaprio – Jack, zasłynął ze swojej śmierci na Atlantyku po zatonięciu tytułowego statku Titanic. Aktor uchronił przypadkową osobę od utonięcia w prawdziwym życiu.

Jak podał amerykański The Sun, zdobywca Oscara spędzał wakacje w zeszłym miesiącu, na karaibskiej wyspie St Barts. Leonardo nie mógł przejść obojętnie obok potrzebujących. Aktor przyłączył się do grupy poszukiwawczej i pomógł zlokalizować i uratować mężczyznę, który wypadł z łodzi.

DiCaprio był  na luksusowym jachcie z grupą przyjaciół, w tym ze swoją dziewczyną Camilą Morrone, kiedy jego statek usłyszał wezwanie do pomocy w poszukiwaniu mężczyzny, który spadł z jachtu.

Łódź aktora dołączyła do grupy poszukiwawczej, rzekomo wpływając na „wzburzone morze”, aby udzielić pomocy. Według raportu The Sun, łódź DiCapria była jedyną, która zareagowała na wezwanie do pomocy. Dzięki aktorowi, niewinny człowiek został odnaleziony i wyłowiony cały i zdrowy.

To się dopiero nazywa poświęcenie. Leonardo z pewnością zaimponował męstwem swojej dziewczynie Camilii Morrone.

Leonardo DiCaprio

Fot. Forum, Zuma Press

Leonardo DiCaprio

Titanic (1997). Fot.Forum, Film Stills

Wiedzieliście, że taki z niego bohater?

ZOBACZ WIĘCEJ:

Leonardo DiCaprio i Camila Morrone SZALEJĄ na stoku w ASPEN. Całkiem dobrze im to wychodzi

Leonardo DiCaprio ratuje lasy Amazonii. Wydał oświadczenie

Czy Jack mógł wdrapać się na drzwi razem z Rose i przeżyć? Reakcja Leonardo DiCaprio na to pytanie jest BEZCENNA

Leonardo DiCaprio

Titanic (1997). Fot.Forum, Film Stills

Leonardo Dicaprio

Fot.Forum

Leonardo Dicaprio

Fot.Forum/ZUMA Press