Tamara Gonzalez Perea znana szerszemu gronu jako Macademian Girl przez długi czas była instagramową celebrytką i prowadziła modowego bloga, na którym prezentowała swoje stylizacje.

Jednak w 2020 roku postanowiła przekształcić swój blog w portal o rozwoju osobistym i duchowym, a sama została trenerką z zakresu rozwoju osobistego oraz „terapeutką uzdrawiania dźwiękiem”. Jest to niewątpliwie zasługa jej korzeni, które jak możemy przeczytać na stronie jej sklepu, są zarówno od strony „słowiańskich przodków” jak i „południowoamerykańskich szamanek”.

Macademian Girl: W dzieciństwie przeszłam PIEKŁO bycia wyzywaną od „CZARNUCHÓW”, „ASFALTÓW” i „MURZYNÓW”

Tamara Gonzalez Perea została terapeutką od uzdrawiania dźwiękiem. Internauci wzięli pod lupę jej sklep internetowy

Jakiś czas temu Macademian Girl wystąpiła w programie TVP „Sprawie dla reportera”, gdzie przedstawiła się jako ekspertka od uzdrawiania dźwiękiem. W wyemitowanym 28 lipca odcinku, Tamara zagrała na szamańskim bębnie dla Emilii – kobiety, która przeszła udar mózgu i obecnie zmaga się ze stanami lękowymi oraz śmiertelnie chorej 6-miesięcznej Poli cierpiącej na rdzeniowy zanik mięśni. Zwracając się do rodziców dziecka, influencerka zapowiedziała:

Żeby wszechświat i bóg was wynagrodził i waszą wiarę i miłość, którą macie dla swojej córki, ja zagram na bębnie. Nie wiem jeszcze, co to będzie za pieśń, ponieważ zawsze gram tak, jak mi przypłynie.

Odcinek wywołał prawdziwą burzę w internecie, ponieważ jak się okazuje, Tamara Gonzalez nie ma żadnego wykształcenia w tym kierunku, a mimo to nazywa siebie terapeutką i wystąpiła w roli ekspertki. Na tym jednak nie koniec – dociekliwi internauci postanowili wybadać jej sklep, w którym celebrytka oferuje całą plejadę uzdrawiających akcesoriów – bębny, kryształy, tybetańskie misy, kadzidła czy…kryształowe czaszki.

Ku ogólnemu zdziwieniu, łudząco podobne akcesoria można bez problemu znaleźć na AliExpress. Różnią się tylko ceną, a ta w przypadku sklepu influencerki zdecydowanie do niskich nie należy. Wśród porównywanych przedmiotów znalazł się między innymi szamański bęben, który w sklepie Tamary możemy dostać za jedyne 3159,99zł. Tymczasem na AlieExpress podobny, choć nie identyczny, bęben może być nasz za około 107zł. Internauci znaleźli również zdjęcia podobnych kryształowych czaszek.

Bęben ze sklepu Tamary Gonzalez, https://laparica.com/product/szamanski-beben-sybryjski-50-cm-orzel/

Bęben z AliExpress, https://pl.aliexpress.com/item/1005004077981098.html

Korwin-Piotrowska zachęca Dodę do kupienia jej książki: „Jest tam sporo o toksycznych artystach”

Karolina Korwin-Piotrowska komentuje wystąpienie Macademian Girl w „Sprawie dla reportera”

Do sprawy odniosła się również Karolina Korwin-Piotrowska, która udostępniła post jednego z użytkowników Twittera, który zbulwersował się opisem czaszek, sugerującym, że te „mogą zapobiegać występowaniu nowotworów”. Sama Karolina podsumowała sprawę bardzo krótko, nawiązując do budżetu jaki jest przeznaczany co roku na TVP:

2 miliardy z budżetu ROCZNIE. My za to płacimy. To są nasze podatki

Do sprawy odnieśli się również internauci, którzy równie wzburzeni skomentowali sprawę pod postem Korwin-Piotrowskiej:

Takie osoby, jak ta dziewczyna powinno się wysyłać na przymusowy wolontariat to jakiegoś hospicjum, a wieczorami niech pomaga chować tych którzy dali wiarę w jakieś czaszki i inne dyrdymały patrząc prosto w oczy ich bliskim.

 

Brak słów. Wykorzystywanie krzywdy ludzkiej, cierpienia, tylko po to by podbudować swoje ego i stan konta

 

Co tam jakaś czaszka. Dziewucha podaje się za terapeutę terapii systemowej. Ludzie studiują to 4 lata, plus 5 lat wcześniej psychologii. A taka panna zrobi sobie kursik plus kilka jakichś dyrdymałów i śmie doradzać ludziom leczenie? Ludziom bardzo chorym! To nie tylko żenujący sposób autoprezentacji, autopromocji, ale także brak moralności i hańba! Haniebne jest mówić komuś tak choremu o czaszce za 800 zł i leczeniu dźwiękiem. Gdyby miała choć odrobinę charakteru, to w ogóle by do TVP nie poszła, zresztą – jakim ekspertem w leczeniu neurologicznego pacjenta jest blogerka od fatałaszek i reżyser?

 

Najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, ze zakładam ze jest na to niezły popyt. I to jest dopiero przerażajace.

Czy będzie odpowiedź Tamary? Póki co celebrytka milczy.