W swoim pierwszym wywiadzie przed kamerą, 42-letni Maks Chmerkovskiy, powiedział, że czuje się „winny” za ucieczkę ze swojej ojczyzny, podczas gdy inni nie są w stanie tego zrobić i walczą za jej wolność. Przypominamy, że tancerz znany z amerykańskiego „Tańca z gwiazdami” jest w odpowiednim wieku, by wstąpić do ukraińskiej armii:

Czuję się winny. Źle się czuję […] Wstyd mi. Jestem zdenerwowany […] Wciąż jestem w tym trybie walki lub ucieczk […] Jestem dużym chłopcem, ale wiem na pewno, że przechodzę przez coś mentalnego… ponieważ wpadam w te chwile płaczu, jestem emocjonalny, nie mogę tego kontrolować […] Płakałem na lotnisku, czułem się zakłopotany… całą podróż powrotną, ponieważ byłem jedynym mężczyzną w pociągu wśród wszystkich kobiet i dzieci – wyznał Chmerkovskiy.

Chmerkovskiy, „jestem wdzięczny Polakom z całego serca”

Maks Chmerkovski uciekł przed wojną

Chmerkovskiy bezpiecznie wrócił do domu w Los Angeles w Kalifornii po tygodniowej misji opuszczenia Ukrainy. Z lotniska z Warszawy wyleciał do Stanów. Tancerz został sfotografowany na międzynarodowym lotnisku w Los Angeles, gdzie mocno uściskał swoją żonę Petę Murgatroyd.

Maks Chmerkovkiy jest już w Warszawie

Konkretne szczegóły dotyczące wydostania się Chmerkowskiego z Ukrainy nie są jeszcze znane, w końcu mężczyźni w wieku 18-60 lat mieli zakaz opuszczania kraju na mocy nakazu mobilizacyjnego.

Fot. Instagram

Fot. Instagram