Sean Penn mówi, że przeszedł wiele kilometrów, aby dotrzeć do polskiej granicy, kontynuując kręcenie filmu dokumentalnego dla Vice o inwazji Rosji na Ukrainę. Zdobywca Oscara od listopada 2021 kręci dokument o narastającym konflikcie między Rosją a Ukrainą.

Aktor napisał we wtorek na Twitterze: „Ja i dwóch kolegów przeszliśmy mile do polskiej granicy po pozostawieniu naszego samochodu na poboczu. Prawie wszystkie samochody na tym zdjęciu przewożą tylko kobiety i dzieci, większość bez śladu bagażu, a samochód jest ich jedyną wartością”.

Amerykański celebryta uciekł z Kijowa, jest już w Warszawie

Sean Penn kręci film o inwazji Rosji na Ukrainę

Wraz z tą wiadomością Penn udostępnił zdjęcie, na którym ciągnie oklejoną taśmą walizkę po drodze zapełnionej samochodami stojącymi w korku.

Sean Penn w ogniu wojny

W miniony weekend znany aktor podzielił się również swoją osobistą opinią na temat inwazji Putina w mediach społecznościowych:

Wierzę, że pan Putin popełnił okropny błąd dla całej ludzkości. Prezydent Zełenski i naród ukraiński wyrośli jako historyczne symbole odwagi i zasad […] Ukraina jest czubkiem włóczni dla demokratycznego objęcia marzeń. Jeśli pozwolimy jej walczyć samotnie, nasza dusza Ameryki jest stracona – napisał na Twitterze.

Nieślubna córka Putina jest szykanowana w social mediach

Sean Penn Fot. Clint Brewer Photography / A.I.M / BACKGRID / Backgrid USA / Forum

Sean Penn Fot. DAME / BACKGRID / Backgrid USA / Forum

Fot. Forum