Bella Hadid wraz ze swoją siostrą Gigi Hadid przekazują swoje zarobki z trwającego w Paryżu Tygodnia Mody na pomoc dla Ukrainy. Słynne siostry zainspirowała 29-letnia modelka Micę Argañaraz, która wezwała swoje koleżanki i kolegów z branży, aby zadeklarowali pieniądze, które zarobią na pokazach, organizacjom oferującym pomoc dla mieszkańców rozdartego wojną kraju.

Kiedy zakończy się wojna na Ukrainie? Putin podał datę

Bella i Gigi Hadid wspierają Ukrainę

Na początku tego tygodnia 25-letnia Bella Hadid założyła oversize’owy t-shirt w kolorach ukraińskiej flagi, aby pokazać swoje wsparcie. To kolejna gwiazda, która głośno wypowiedziała się na temat wojny, którą wywołał Putin.

Obserwować moich ukraińskich przyjaciół i kolegów ciężko pracujących tutaj w Europie, tak blisko, ale tak daleko od swoich rodzin/przyjaciół/domów na Ukrainie, którzy doświadczają jednego z wielu brutalnych okupacji i inwazji, które mają teraz miejsce na świecie, jest to dla mnie bardzo emocjonalne przeżycie […] – napisała na Instagramie.

Gwiazdy przeciwko wojnie w Ukrainie

Gigi Hdid wcześniej niż swoja siostra potwierdziła, że ​​przekazuje wszystkie swoje zarobki z tegorocznych wybiegów tygodni mody na Ukrainę i Palestynę. Ojciec modelek, Mohamed, jest Arabem Palestyńczykiem i część swojej młodości spędził jako uchodźca.

Ustalony harmonogram Miesiąca Mody sprawił, że moi koledzy i ja często prezentujemy nowe kolekcje mody w bolesnych i traumatycznych czasach w historii. Nie mamy kontroli nad większością naszych harmonogramów pracy, ale chcielibyśmy chodzić [po wybiegach modowych] „po coś” – wyznała Gigi Hadid.

Amerykański celebryta uciekła z Kijowa

Gigi Hadid na pokazie mody, gdy była w ciąży.

Gigi Hadid na pokazie mody, gdy była w ciąży. Fot.Instagram/gigihadid

Bella Hadid, Gigi Hadid Fot. BACKGRID

Bella Hadid Fot. BACKGRID / Backgrid UK / Forum