Małgorzata Kożuchowska zabrała głos w sprawie sytuacji na granicy. Warto zauważyć, że aktorka bardzo mało wypowiada się na tematy polityczne i społeczne. Jednak tym razem sytuacja tego wymagała.

Małgorzata Kożuchowska odpoczywa na Malediwach. Hotel nie należy do najtańszych…

Małgorzata Kożuchowska o sytuacji na granicy

Małgorzata Kożuchowska zamieściła obszerny wpis na swoim Instagramie. Zdradziła, jakie ma stanowisko w tym temacie. Zdecydowanie jej opinia różni się od koleżanek i kolegów z pracy:

Moi Drodzy! Miniony tydzień był u mnie bardzo intensywny! Dwa różne plany zdjęciowe i spektakle w weekend spowodowały, że moja uwaga musiała być szczególnie skoncentrowana na pracy, a nie było to łatwe…Tak jak pewnie każdy z Was przejmuję się i przeżywam to, co dzieje się na naszej wschodniej granicy. Trudno normalnie funkcjonować mając przed oczyma obrazy, które codziennie widzimy w różnych serwisach informacyjnych. Setki, a nawet już tysiące ludzi sprowadzonych z premedytacją na granicę i uwięzionych przez bezwzględny reżim Łukaszenki. Ludzi oszukanych, wykorzystywanych jako naboje, żywe tarcze w nowym rodzaju wojny: wojny hybrydowej. Porażający cynizm białoruskiego dyktatora – zaczyna aktorka.

Tłumaczy, że zostaliśmy postawieni w arcytrudnej sytuacji, a obrona naszych polskich i unijnych granic to oczywisty obywatelski obowiązek. Zauważa, że jednocześnie obowiązek ludzki to pomoc tym, którzy bez tej pomocy stracą życie. Podziękowała też straży granicznej:

Dziękuję i wspieram wszystkich pełniących służbę na granicy, dzięki Wam czujemy się bezpiecznie. Dziękuję też wszystkim, którzy niosą pomoc oszukanym migrantom, żeby ta „podróż” nie miała tragicznego końca w lesie. Modlę się za wszystkich ludzi dobrej woli i modlę się o pokój. To, co uważam w tej chwili za bardzo ważne to jedność – niech nasz głos będzie głosem wszystkich Polaków wobec zagrożenia z zewnątrz – wiele razy w naszej historii udowodniliśmy, że to potrafimy. Jeśli chcecie i możecie pomóc, wklejam linki do organizacji, które się tym zajmują. W przyszłą niedzielę we wszystkich kościołach jest zapowiedziana zbiórka pieniędzy na te cele. Zbiórki prowadzą również @fundacjaocalenie @polskamisjamedyczna @caritaspl @polski_czerwony_krzyz i wiele innych – ogłosiła Kożuchowska.

To znacznie odmienna opinia od tej, którą wydała Barbara Kurdej-Szatan, która pod wpływem emocji napisała: „maszynami bez mózgu, bez serca, ślepo wykonującymi rozkazy”. Wpis aktorki został skierowany do Prokuratury o popełnienie przestępstwa znieważenia funkcjonariusza publicznego.

Małgorzata Kożuchowska pokazała rodziców! Bardzo podobna do taty

Post Małgorzaty Kożuchowskiej został bardzo dobrze przyjęty. Posypały się same pozytywne komentarze:

  • Jedyny mądry wpis osoby publicznej
  • Takim wpisem pokazała, jak wielką klasę Pani posiada.
  • Mądrze, odważnie i merytorycznie! Dziękuję za te słowa. Oby niektórzy celebryci mówili takim głosem jak Pani
  • Pani Małgosiu bardzo dziękuję za ten post! Tak mało niestety czytam o wdzięczności dla polskich dzielnych żołnierzy, policji i służb granicznych
  • Już się bałem, że poleci Pani celebryckim hejtem jak niektórzy… Ukłony i wyrazy szacunku! Dużo zdrowia i spokoju

Małgorzata Kożuchowska świętuje 13. rocznicę ślubu

Małgorzata Kożuchowska, SK:, , fot. Podlewski/AKPA

Małgorzata Kożuchowska Fot. Piętka Mieszko/AKPA