„M jak miłość” to jeden z najbardziej kultowych polskich seriali, który od ponad dwudziestu lat zdobywa serca widzów. Serial, emitowany od 2000 roku, stał się integralną częścią polskiego krajobrazu telewizyjnego, oferując rozrywkę dla różnych pokoleń. Jego siła tkwi w starannie wykreowanych postaciach, a jedną z najbardziej rozpoznawalnych była zawsze rodzina Mostowiaków. Nawet osoby niezwiązane z serialem kojarzą legendarną scenę śmierci Hanki Mostowiak w kartonach, którą twórcy serialu postanowili wyjaśnić odejście Małgorzaty Kożuchowskiej z obsady.

Podobne, choć mniej drastyczne rozwiązanie zastosowali w przypadku Marcjanny Lelek, która przez lata wcielała się w postać Natalii Mostowiak. W związku z odejściem aktorki z serialu trzy lata temu, scenarzyści wysłali jej bohaterkę do Australii, gdzie po rozwodzie z mężem miała układać sobie życie na nowo w towarzystwie córki. Okazuje się jednak, że twórcy serialu postanowili wprowadzić Natalię z powrotem do fabuły i w związku z tym zdecydowali się na nową aktorkę, która wcieli się w postać. We wtorkowym odcinku serialu swój debiut zaliczyła 23-letnia Dominika Suchecka i to właśnie ona zastąpiła Marcjannę Lelek w roli Natalii Mostowiak.

Internauci oburzeni zmianami w „M jak miłość”! Nowa aktorka wcieli się w Natalkę Mostowiak

Marcjanna Lelek o „M jak miłość” i nowej aktorce wcielającej się w Natalię Mostowiak

Teraz nieoczekiwane zmiany w „M jak miłość” zdecydowała się skomentować poprzednia odtwórczyni roli – Marcjanna Lelek. Aktorka rozstała się z serialem w dość burzliwej atmosferze – ostatni raz w „M jak miłość” mogliśmy ją oglądać w 2020 roku. Kilka miesięcy później pod naporem pytań ze strony fanów, Lelek zadeklarowała, że już nigdy nie wróci do serialu, jednocześnie nazywając stację TVP „homofobiczną telewizją”. Aktorka dostała się też na studia reżyserskie na łódzkiej filmówce i dziś, co podkreśliła w rozmowie z Pudelkiem, chce być kojarzona przede wszystkim z własną twórczością a nie słynnym serialem:

Dawno temu (chyba z sześć lat?) rozluźniła się moja współpraca z serialem, a zakończyła definitywnie, kiedy dostałam się na reżyserię na filmówce. Nic się nie zmieniło, mieszkam i studiuję w Łodzi, jestem teraz na czwartym roku i tak, jak napisałam kiedyś w poście, który nie wiem czemu został usunięty z Instagrama, jestem już w innym miejscu w życiu i marzy mi się moment, kiedy będę kojarzona z własnymi filmami, a nie tym serialem, pewnie jeszcze trochę muszę na to zapracować, ale to się powolutku dzieje.

Jednocześnie Marcjanna zdradziła, co sądzi o nowej odtwórczyni roli. Okazuje się, że obydwie aktorki łączy wspólna uczelnia, ponieważ 23-letnia Dominika Suchecka również uczęszcza do łódzkiej filmówki. Lelek przyznała, że miała okazję poznać osobiścię Dominikę i dziś mocno jej kibicuje:

A Dominika jest super, znamy się ze szkoły, widziałam ją w spektaklach i trzymam za nią mocno kciuki.

Aktorka „M jak miłość” Dominika Chorosińska powołana do rządu Morawieckigo

pasekkozak