Dziś w południe odbyła się konferencja prasowa ministra zdrowia oraz ministra edukacji narodowej, podczas której dowiedzieliśmy się, kiedy odbędą się tegoroczne egzaminy w szkołach.

Matura 2020 – kiedy odbędą się egzaminy?

Na tę wiadomość z niecierpliwością czekało mnóstwo tegorocznych maturzystów. Już wiadomo, kiedy odbędą się ich egzaminy. Egzaminy maturalne rozpoczną się 8 czerwca egzaminem z języka polskiego i potrwają do 29 czerwca.

Influencer apeluje do Jessici Mercedes w związku z koronawirusem: „Czy kolejna para butów jest ważniejsza?”

Egzamin maturalny się odbędzie, podobnie egzamin ósmoklasisty. Wyznaczyliśmy daty dość odlegle i bezpieczne. Matura rozpocznie się 8 czerwca. Ze względu na sytuację epidemiologiczną nie będzie części ustnej. Będą to tylko egzaminy pisemne – powiedział minister edukacji narodowej.

Termin dodatkowy egzaminu maturalnego jest zaplanowany od 8 do 14 lipca.

Egzamin ósmoklasisty 2020 – kiedy?

Z kolei ósmoklasiści będą mieć swoje egzaminy w dniach od 16 do 18 czerwca. Minister podał też terminy pozostałych egzaminów: od 22 czerwca rozpoczną się egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe, a w połowie sierpnia odbędą się egzaminy zawodowe dla uczniów szkół policealnych.

Wszystkie egzaminy odbędą się w specjalnym rygorze sanitarnym:

Każdy uczeń będzie siedział w oddzielnej ławce, będzie w odpowiedniej odległości od pozostałych uczniów, aby przeprowadzenie tych egzaminów było bezpieczne dla uczniów, nauczycieli i ich rodzin – powiedział minister.

Syn Doroty Szelągowskiej nie przystąpi w tym roku do matury: Nie będę go posyłać na śmierć

Szkoły zamknięte z powodu koronawirusa – do kiedy?

Rząd zdecydował, że szkoły nadal pozostaną zamknięte. Także młodsze dzieci uczące się w przedszkolach, nie będą mogły wrócić do placówek. Na razie okres zamknięcia szkół i przedszkoli przedłużono aż do 24 maja.

Uczniowie podstawówek, szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych nadal będą się uczyć zdalnie. Za kilka dni będzie wiadomo, czy chociaż część placówek zostanie wskazana jako miejsca, w których będzie się odbywać jakaś forma działalności opiekuńczej. Ma to ogromne znaczenie dla rodziców, którzy teraz muszą siedzieć w domach z dziećmi.

Matura 2019 - matematyka

Matura 2019 – matematyka, Sławomir Olzacki / Forum