Tegoroczni maturzyści wciąż trwają w niepewności co do ich egzaminu dojrzałości. Nie wiadomo w jakim trybie i kiedy odbędą się matury. Sfrustrowani uczniowie ostatnich klas w napięciu czekają na decyzje.

Dorota Szelągowska zniesmaczyła obserwatorów na Instagramie „Pani Doroto… ja tu jem”

Tymczasem mama jednego z maturzystów, Dorota Szelągowska (39 l.), otwarcie mówi o tym, że jej 19-letni syn w tym roku zrezygnuje z egzaminu maturalnego. Wszystko przez obawę, by syn gwiazdy nie zaraził się podczas egzaminu koronawirusem.

To jest decyzja, którą podjęłam już parę dni temu. Mój syn bierze udział w lekcjach, pisał próbne matury, uczy się, nie jest mu nic odpuszczone, bo to nie są wakacje. Natomiast nie będę go posyłać na śmierć – powiedziała Szelągowska w „Dzień dobry TVN”.

WOW! Tak wyglądała Dorota Szelągowska na swojej 100-dniówce. „Piękni ludzie się nie starzeją”

Dorota nie ukrywa, że to, co się dzieje, totalnie pokrzyżowało plany jej dorosłego już syna. Chłopak miał w głowie inny plan, ale przez epidemię niemal wszystkie załozenia na najbliższe miesiące legły w gruzach:

Myślę, że jest to bardzo trudny moment dla młodego człowieka, który właśnie miał mieć, jak sam twierdził, rok życia – matura, zdanie na studia, najdłuższe wakacje, super koncerty i nagle się wszystko wali. Jestem z niego bardzo dumna – podkreśliła Szelągowska.

Pink i jej 3-letni syn zachorowali na koronawirusa i WYGRALI z nim walkę

Matury w tym roku – egzaminy zostaną przełożone?

Dwa dni temu tegoroczni maturzyści zaczęli wrzucać do sieci zdjęcia szykowanych na ewentualne matury strojów. Zamiast galowych ubrań – kombinezony, rękawice i gogle narciarskie. Uczniowie boją się, że jeśli do egzaminów dojdzie, ich zdrowie i życie będą zagrożone:

Egzamin to zawsze sytuacja stresowa – upały albo ulewy za oknem, strach o stan swojej wiedzy, presja rodzina. Wątpliwa przyjemność dla wszystkich, ale jeszcze żaden rocznik nie pisał matury w strachu o życie własne i swoich bliskich, w okolicznościach pandemii… Jeśli egzaminy mają odbyć się w terminie – oto mój zestaw maturalny 2020 – napisał pomysłodawca akcji Jan Modrzyński, do której przyłączyli się inni maturzyści pokazując swoje zdjęciach w nietypowych strojach.

Jennifer Lopez NIC sobie nie robi z epidemii koronawirusa i nadal chodzi na siłownię (ZDJĘCIA)

Wiele z tych osób chce, by egzaminy zostały przełożone:

Wszyscy jesteśmy już wkurzeni. Tutaj nie ma o czym dyskutować. Matura powinna być przełożona i tyle. Budowanie przez rządzących poczucia wśród obywateli, że ten egzamin może się normalnie odbyć, jest absurdalne. Przecież to niebezpieczne! Matura trwa przez dwa tygodnie, każdego dnia po kilkadziesiąt, a czasem kilkaset osób jest zamykanych w salach, gdzie piszą egzamin. W kontekście wszystkich zabezpieczeń przed koronawirusem to nie do pomyślenia – mówi Jan Modrzyński, maturzysta z Gdańska.

scena z: Dorota Szelągowska, SK:, , fot. Baranowski Michał/AKPA

scena z: Dorota Szelągowska, SK:, , fot. Jacek Kurnikowski/AKPA