Megan Fox (37 l.) pojawiła się właśnie na jednej z okładek słynnego magazynu Sports Illustrated. Aktorka wyznała, że cierpi na cielesne zaburzenie dymorficzne, które jest zaburzeniem psychicznym kompulsywno-obsesyjnym, „Nigdy nie postrzegam siebie tak, jak widzą mnie inni, powiedziała w rozmowie ze Sports Illustrated.

Rudowłosa Megan Fox ponownie sama na imprezie

Nigdy nie było momentu w moim życiu, w którym kochałam swoje ciało, kiedykolwiek […] Możemy patrzeć na kogoś i myśleć: Ta osoba jest taka piękna. Jej życie musi być takie łatwe. Ja nie myślę o sobie w ten sposób, zauważyła, po czym dodała, że jest w „niekończącej się” „podróży”, by pokochać siebie.

Megan Fox, która ma troje dzieci z byłym mężem Brianem Austinem Greenem, przyznała również, że zawsze była krytyczna wobec swojego wizerunku i miała „obsesję” na punkcie swojego ciała już jako dziecko.

Megan Fox o zaburzeniach w postrzeganiu swojego ciała

Cielesne zaburzenie dysmorficzne (BDD), na które cierpi Megan Fox charakteryzuje obsesja na punkcie wyglądu. To zaburzenie obsesyjno-kompulsywne nazywane jest też dysmorfofobią. Osoba z zaburzeniami BDD ma tendencję do wyolbrzymiania niewielkich niedoskonałości, takich jak zmarszczka, blizna, niezadowalająca figura czy paznokcie.

Megan Fox wróciła do social mediów, by zamieszać

Jedno jest pewne. Każdy z nas ma swoje kompleksy, niezależnie od wyglądu, pochodzenia czy stanu konta. A w razie poczucia bezsilności bardzo ważne jest zgłoszenie się po pomoc do osoby bliskie czy specjalisty.

MGK & Megan Fox Fot. BlayzenPhotos / BACKGRID / Backgrid USA / Forum

Megan Fox i Machine Gun Kelly Fot. PapCulture / BACKGRID / Backgrid USA / Forum

Megan Fox and Machine Gun Kelly.,Image: 631811456, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: ANDREW KELLY / Reuters / Forum