Emma Heming Willis (44 l.) podzieliła się „smutną prawdą” o walce Bruce’a Willisa z demencją. Wyznała w wideo na Instagramie, że niestety „nie ma lekarstwa”, które pomogłoby jej mężowi w walce z chorobą zwyrodnieniową mózgu.

Rodzina Bruce’a Willisa czują „ból i smutek”

Smutna prawda jest taka, że nie ma lekarstwa na chorobę Alzheimera ani demencję. Żadna ilość witaminy D lub B nie wyleczy choroby zwyrodnieniowej […] Myślę, że ważne jest, abyśmy rozmawiali o zdrowiu mózgu […] Wiesz, kiedy idę do mojego lekarza, mój lekarz rozmawia ze mną o znaczeniu zdrowia moich piersi, zdrowia mojego serca, ale nie rozmawia ze mną o moim zdrowiu mózgu.

Emma Heming-Willis mówi o chorobie aktora

Emma powiedziała również, że ważne jest, aby ludzie nadal mówili o demencji, ponieważ „profilaktyka ma wartość”. Dodała również, że choroba, która dotknęła Bruce’a Willisa nie jest odosobnionym przypadkiem i prawie każdy z nas ma lub będzie miał z nią styczność w przyszłości…

Bruce Willis pierwszy raz od czasu fatalnej diagnozny

Jedna na dwie osoby albo zachoruje na demencję, albo opiekuje się kimś z demencją, albo jedno i drugie. Predysponowani lub nie, wszyscy jesteśmy zagrożeni, wyznała.