Jada Pinkett Smith (52 l.), która od lat publicznie wypowiada się na temat życia z łysieniem plackowatym, twierdzi, że jej zmarły przyjaciel (i niedoszły narzeczony) Tupac „2Pac” Shakur cierpiał na to samo schorzenie.

W rozmowie z magazynem People małżonka Willa Smitha wyznała, że legendarny raper cierpiał na łysienie plackowate – chorobę autoimmunologiczną powodującą nieprzewidywalną utratę włosów, „Nie sądzę, żeby Tupac kiedykolwiek mówił o łysieniu, na które cierpiał”.

Przełom w sprawie z 1996 roku: morderca 2paca pojmany

Aktorka i scenarzystka po raz pierwszy wspomniała o swojej diagnozie łysienia plackowatego w 2018 roku i od tego czasu stała się niemal samozwańczą ambasadorką zwiększania świadomości na temat tej choroby.

2Pac cierpiał na łysienie plackowate

Podobno Tupac Shakur doświadczał podobnych objawów wypadania włosów jak Pinkett-Smith. Według niej zaczęło się to u niego około 1991 roku, kiedy został aresztowany za przechodzenie przez jezdnię w nieodpowiednim miejscu. (Shakur złożył później pozew przeciwko policji w związku z incydentem, który ostatecznie został oddalony)

Gwiazdy opłakują zamordowaną Polkę. Ta pracowała m.in. z Kardashianami i 2Pac’iem

Po tym, jak przebywał z policjantami, którzy go pobili, zaczął tracić włosy. Jego łysienie było znacznie bardziej ekstremalne niż moje […] Nie sądzę, żeby Pac kiedykolwiek mówił o swoim łysieniu, ale z łysą głową też wyglądał naprawdę dobrze, wspomina Jada Pinkett-Smith.

Według niej Shakur, który miałby dziś 52 lata, trzymał w tajemnicy szczegóły dotyczące swojego łysienia ze względu na ówczesne naciski społeczne. Według aktorki było to w epoce, która nie zrozumiałaby tego problemu.

Zobacz więcej zdjęć w galerii poniżej: