W maju Caline Dion (55 l.) ogłosiła światu, że z ciężkim sercem odwołuje ponad 40 koncertów ze względu na swój stan zdrowia. Niestety od tamtego czasu jest podobno tylko gorzej.

Według siostry piosenkarki Celine Dion „robi wszystko, co może”, walcząc z zespołem sztywnego człowieka. Claudette Dion w rozmowie z kanadyjską edycją magazynu HELLO! wyznała, że ona i rodzina nie mogą za wiele zrobić, by jej pomóc czy złagodzić ból.

Robi wszystko, aby wyzdrowieć […] To silna kobieta […] To choroba, o której tak mało wiemy […] W tym schorzeniu występują spazmy, których nie da się kontrolować. Wiesz, jak to się czasem w nocy ktoś zrywa z powodu skurczu nogi lub łydki? Trochę tak jest z tą chorobą, ale we wszystkich mięśniach, powiedziała Claudette Dion.

Celine Dion bardzo cierpi

Według Narodowego Instytutu Zdrowia zespół sztywnego człowieka to „rzadkie, postępujące zaburzenie neurologiczne”, które może powodować sztywność mięśni tułowia, ramion i nóg. Dotyka około 1 osoby na milion.

Celine Dion jest w „bardzo złym stanie”. Nie może się ruszyć

Niestety pomimo współpracy z „najlepszymi naukowcami w tej dziedzinie” Celine Dion nie widzi żadnej poprawy stanu zdrowia, „Nie możemy znaleźć żadnego skutecznego leku, ale ważna jest nadzieja”, dodała Claudette.