43-letni Peter Phillips (syn Marka Phillipsa i Anny, księżniczki królewskiej) wyznał w wywiadzie dla BBC, jakie emocje kierowały nim podczas pogrzebu księcia Filipa. Co powiedział o najtrudniejszej części pożegnania z ukochanym dziadkiem?

„Tego dnia moje myśli były przede wszystkim z moją babcią. Staramy się wspierać ją tak bardzo, jak tylko możemy, ale nie zawsze jest to wystarczające. Wszyscy widzieliśmy wizerunek Jej Królewskiej Mości siedzącej samotnie podczas uroczystości pogrzebowej dziadka. Czasem najtrudniejszą częścią jest niemożność przytulenia najbliższych, w tym przypadku mojej babci królowej, która wciąż przestrzega etykiety”, powiedział.

Pogrążona w żałobie królowa Elżbieta na pogrzebie księcia Filipa. W kościele siedziała sama (ZDJĘCIA)

Cały świat obiegły zdjęcia samotnej 95-letniej królowej Elżbiety II. Jej drobna postać siedziała w oddzielnej części kościoła, podczas uroczystości pogrzebowych męża, księcia Filipa. Jej najstarszy wnuk wyznał, że było trudno patrzeć na własną babcię, taką samotną w tamtej chwili. Podkreślił, że zarówno on, jak i inni członkowie rodziny królewskiej bardzo pragnęli w tym czasie, zwyczajnie, po ludzku przytulić królową.

„Był stałym elementem naszego życia, przez całe życie. Bardzo za nim tęsknimy. Żył niezwykle i jeśli ktokolwiek z nas może przeżyć nawet połowę tego, co on, może nazywać się naprawdę szczęśliwym człowiekiem”, powiedział Peter Phillips o swoim dziadku.

Wyszedł na jaw AKT ZGONU Księcia Filipa

Książę Filip zmarł we śnie 9 kwietnia 2021 roku w jego ukochanym zamku w podlondyńskim Windsorze. Pogrzeb odbył się 17 kwietnia.

Królowa Elżbieta na pogrzebie księcia Filipa

Królowa Elżbieta na pogrzebie księcia Filipa

Królowa Elżbieta siedzi sama na pogrzebie męża

Królowa Elżbieta siedzi sama na pogrzebie męża fot. PA Images / Forum

Książę Filip, królowa Elżbieta

Książę Filip, królowa Elżbieta fot. PA Images / Forum