Kuba Strzyczkowski (53 l.) dzisiaj został dyrektorem i redaktorem naczelnym Programu Trzeciego – bardzo dobrze znany słuchaczom radiowej Trójki. Ze stanowiskiem dyrektora pożegnał się Tomasz Kowalczewski.

Nowy dyrektor Trójki wprowadził pierwsze zmiany

Agnieszka Szydłowska z Trójki złożyła wypowiedzenie – ekipa dziennikarzy w PR3 topnieje z dnia na dzień

Kuba Strzyczkowski od razu zabrał się do pracy odbudowywania stacji. W rozmowie z „Wirtualnemedia.pl”  potwierdził, że na antenę Trójki wracają  Marcin Łukawski, Krystian Hanke, Tomasz Rożek  oraz Patrycjusz Wyżga i Piotr Stelmach.

Oczywiście nie podam teraz dokładnego terminu, ale rozmawiałem z kolegami, potwierdzili powrót najszybciej jak to będzie możliwe. Mam nadzieję, że z częścią słuchacze usłyszą się już we wtorek rano – potwierdził Strzyczkowski. 

Tak miał brzmieć SMS dyrektora Trójki: Dopilnuj, aby piosenka o której rozmawialiśmy, nie była na antenie

Dodaje, że zaprosił też Marka Niedźwieckiego i ma nadzieję, że po chwilowym odpoczynku Marek odpowie pozytywnie, a Lista Przebojów Trójki wróci jak najprędzej, najprawdopodobniej jeszcze w tym tygodniu.

Lecz na razie trudno powiedzieć, kto ją poprowadzi. Jestem dyrektorem od dwóch godzin, proszę mi dać na to chwilę – podkreślił Dyrektor Trójki.

Po ponad 20 latach kolejni dziennikarze żegnają się z TRÓJKĄ!

Przypominamy, że wszystko zaczęło się od piosenki Kazika Staszewskiego – „Twój ból jest lepszy niż mój”, w którym (nie wymieniając z imienia i nazwiska) skrytykował działania prezesa PIS’u – Jarosława Kaczyńskiego – został zdjęty z listy przebojów, po tym, gdy pojawił się na pierwszym miejscu. Dyrektor stacji, Tomasz Kowalczewski kazał podpisać się pod listem, że piosenka Kazika wygrała przez pomyłkę. Bartosz Gil odmówił i w efekcie został zawieszony w pracy.

Po tym incydencie z Trójki odeszli najważniejsi dziennikarze między innymi Marek Niedźwiecki, Wojciech Mann, Filip Jaślar, Krzysztof Szubzda, Łukasz Błąd, dr Tomasz Rożek, Piotr Stelmach i Marcin Łukawski. 

Piotr Metz złożył wypowiedzenie i ODCHODZI z Trójki! Ujawnił sms-y od dyrektora stacji

Kuba Strzyczkowski. Fot. AKPA

Kuba Strzyczkowski. Fot. AKPA

Kuba Strzyczkowski. fot. Niemiec/AKPA

Kuba Strzyczkowski. fot. Niemiec/AKPA

Marek Niedźwiecki. Fot. Gałązka/AKPA

Marek Niedźwiecki. Fot. Gałązka/AKPA

Marcin Łukawski, Artur Andrus, Marek Niedźwiedzki. Fot. AKPA

Marcin Łukawski, Artur Andrus, Marek Niedźwiedzki. Fot. AKPA

Polskie Radio Trójka. fot. Grabarski Damian/AKPA

Polskie Radio Trójka. fot. Grabarski Damian/AKPA