Magda Pieczonka to najpopularniejsza makijażystka w Polsce. Zrobiła zawrotną karierę wizażystki: niegdyś pracowała za kulisami i malowała gwiazdy, dziś to ona jest gwiazdą. Prowadzi swój kanał na YouTubie, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem, a 7 września miała miejsce premiera jej drugiej książki.

Magda Pieczonka o nieudanym makijażu Blanki Lipińskiej na premierze filmu „365 dni. Ten dzień”

Kim jest Magda Pieczonka? Jak zaczynała karierę?

Kozaczek: Dlaczego padło w Twoim życiu na wizaż?

Magda Pieczonka: Zawsze interesowałam się makijażem dla samej siebie, byłam na jednym kursie make-up, który dostałam w prezencie. Kiedyś wylądowałam na planie programu telewizyjnego „Sablewskiej sposób na modę” w zastępstwie za inną makijażystkę. Mai spodobało się, jak maluję i tak już tam zostałam. Z wykształcenia jestem marketingowcem: pracowałam w agencji marketingowej, ale średnio wspominam ten etap, dlatego jestem wdzięczna za szansę, która dostałam i za to, w którym miejscu teraz jestem. Nie zamieniłabym tej pracy na nic innego, uwielbiam to, co robię, a widząc, jak moje klientki czują się w gotowym makijażu, utwierdzam się w tym przekonaniu jeszcze bardziej.

Dziś robisz wielką karierę w Polsce jako wizażysta, jesteś jak polska Huda Beauty. Od zawsze chciałaś zawojować w tym świecie, zostać gwiazdą makijażu, czy to wszystko przypadek?

To bardzo miłe określenie, za co dziękuję. Uwielbiam Huda Beauty! Tak, jak wspomniałam wcześniej, na planie programu TV znalazłam się w zastępstwie.

Zupełnie nie miałam w planach „wspiąć się” tak wysoko. Kobietom spodobał się mój styl makijażu i tak wszystko się zaczęło…

Ostatnio wypuściłaś na rynek drugą książkę #LIKE A STARE MAKE UP. To wielki sukces w karierze! A jak Ty odbierasz wydanie kolejnej książki?

Jestem niezmiernie szczęśliwa, że udało mi się wydać drugą książkę i mam nadzieję, że nie na niej się zatrzymam. Pomysł pojawił mi się w głowie spontanicznie, w wydawnictwie dostaliśmy zielone światło i od razu przeszliśmy do działania… Niedawno miała miejsce premiera książki, to był dla mnie wielki wspaniały dzień – w jednym momencie czułam euforię i lekki stres. Cieszę się, że książka spodobała się moim odbiorcom, dostałam bardzo dużo pozytywnych słów na jej temat.

Magda Pieczonka pokazała, jak ćwiczy. Internauci zachwyceni jej brzuchem

Czego dowiedzą się fani z Twojej książki?

W tej książce pokazałam nieco inne makijaże niż w pierwszej. Tworząc je często, sama przekraczałam swoje granice komfortu, ponieważ w #LIKE A STAR MAKE UP jest wiele kolorowych makijaży. Ja najczęściej wykonuje make up w odcieniach beżu, brązów, czy złota, a tu zaszalałam. W książce najbardziej skupiam się na makijażu oka, ale opisuje również wszystkie inne etapy makijażu. Przy każdym looku jest również opis, dla jakiej urody ten makijaż pasuje, a komu się nie sprawdzi. A co więcej, jest też trochę prywatnych informacji od dziewczyn. Podczas tworzenia makijaży do książki każda z nich odpowiedziała mi na kilka tych samych pytań dotyczących ich życia.

Długo zastanawiałaś się nad wyborem gwiazd do współpracy, czy wybór był oczywisty? 

Jak tylko wpadłam na pomysł o nowej książce, to wiedziałam, kogo chciałabym w niej zobaczyć. Wymarzyłam sobie najmocniejsze dziewczyny internetu – Instgrama, TikToka, czy YouTube’a.

Jestem przeszczęśliwa, że wszystkie dziewczyny zgodziły się wziąć udział, a mówię to o Natsu, Wersow, Andziaks, Murcix, Lill Masti, Marysi Jeleniewskiej, Oli Nowak, Sylwii Przybysz, Lexy, Kindze Sawczuk, Littlemooonster96 oraz Julii Kosterze.

Andziaks, Magdalena Pieczonka, Lil Masti, Angelika Mucha, Wersow, Ola Nowak, Natsu, Murcix, Maria Jeleniewska Fot. Gałązka/AKPA

Jakie masz rady dla początkujących makijażystek?

Pokora, pracowitość i wiara w siebie.

Jakie błędy popełniają kobiety w makijażu?

Na szczęście na ulicach w Polsce widzę coraz mniej błędów w makijażu kobiet. Mam wrażenie, że kobiety teraz są bardziej świadome, jaki im makijaż pasuje. Wolą zrobić mniej niż za dużo. To dobrze. Zdarza się, że widać źle dobrany odcień podkładu – za ciemny, czy za pomarańczowy, czy twarz odcina się od szyi, czy dekoltu.

Magda Pieczonka zaręczyła się w bajkowym miejscu. Pokazała pierścionek

Z jaką zagraniczną gwiazdą marzy Ci się współpraca?

Moim marzeniem jest wykonanie makijażu Kim Kardashian, Kylie Jenner, J.Lo, czy Beyoncé.

Co myślisz o makijażu Hailey Bieber? Dziś jest inspiracją dla wielu młodych kobiet i słynie z bardzo delikatnego makijażu.

Jest piękną kobietą i jak najbardziej pasuje jej taki delikatny makijaż, którym podkreśla swoją urodę. To prawda, zauważyłam, że wiele młodych kobiet wybiera delikatny makijaż i stawia mocny nacisk na pielęgnacje skóry.

Jeśli nie borykamy się z problemami skórnymi, możemy pozwolić sobie na więcej, jak na przykład glow na skórze, który uwielbiam właśnie w makijażu Hailey Bieber.

Co myślisz o wizerunku Kardashianek?

Śmiało mogę powiedzieć, że od wielu lat jestem fanką Kardashianek. Bardzo często pracuje na ich kosmetykach oraz inspiruje się ich stylizacjami.

Magdalena Pieczonka, Ola Nowak, SK:, , fot. Gałązka/AKPA

Magdalena Pieczonka, Lil Masti Fot. Gałązka/AKPA