Karawan z trumną opuścił Balmoral o godzinie 10:00 w niedzielę. Ciało Królewskiej Mości następnie przewiezione zostanie do Edynburga do Pałacu Holyroodhouse. Trumna Pozostanie w sali tronowej Holyroodhouse do poniedziałku 12 września po południu.

Król zabronił Meghan Markle przyjazdu do Balmoral, by pożegnać się z królową

W poniedziałek 12. września po południu na dziedzińcu Pałacu Holyroodhouse zostanie uformowana procesja, aby przewieźć trumnę do katedry św. Idziego w Edynburgu. Król i członkowie rodziny królewskiej wezmą udział w procesji i wezmą udział w nabożeństwie w katedrze św. Idziego, aby odebrać trumnę.

We wtorek 13 września po południu trumna z królową odleci ze Szkocji samolotem Royal Air Force z lotniska w Edynburgu, przylatując na lotnisko RAF (and. Royal Air Force) w Northolt później tego samego wieczoru. Trumnie towarzyszyć będzie w podróży córka królowej, księżniczka królewska Anna.

Fot: Phil Wilkinson/The Scotsman / PA Images / Forum

Fot: Phil Wilkinson/The Scotsman / PA Images / Forum

Królowa Elżbieta II w ostatniej drodze do Windsoru

Trumna Królowej zostanie następnie przewieziona drogą lądową do Pałacu Buckingham, aby spoczęła w Sali Łukowej. W środę po południu 14. września trumna zostanie przeniesiona w procesji na bryczce Królewskiej Artylerii Konnej Królewskiej Artylerii Konnej z Pałacu Buckingham do Pałacu Westminster, gdzie królowa będzie w Westminster Hall do rana Pogrzebu Państwowego.

Książę Harry nie radzi sobie ze śmiercią królowej

Przed rozpoczęciem podróży do Londynu trumna królowej znajdowała się w zamku Balmoral w Szkocji. Ta posiadłość, od dawna była ulubionym miejscem na ucieczkę Jej Królewskiej Mości. To właśnie tam przebywała, gdy jej zdrowie gwałtownie się pogorszyło niedługo przed jej śmiercią 8. września.

Fot: Phil Wilkinson/The Scotsman / PA Images / Forum

Królowa Elżbieta straciła ukochanego pieska - dostała go, gdy książę Filip przebywał w szpitalu

Królowa Elżbieta straciła ukochanego pieska – dostała go, gdy książę Filip przebywał w szpitalu

Królowa Elżbieta fot. Reuters / Forum