Królowa Elżbieta II spędziła większość swojego 70-letniego panowania w Pałacu Buckingham, ale teraz brytyjski „Sunday Times” ujawnił, że 95-letnia monarchini wyprowadziła się z Pałacu i nie ma planu wracać.

Królowa Elżbieta i jej „hojna” darowizna na walkę Ukrainy z Putinem

Królowa Elżbieta II opuściła Pałac Buckingham

W miniony piątek potwierdzono, że królowa nie weźmie udziału w poniedziałkowym nabożeństwie Commonwealth Service, podobno z powodu obaw związanych z jej ograniczoną możnością ruchową. W oficjalnym oświadczeniu powiedziano, że poprosiła swojego najstarszego syna i spadkobiercę, księcia Karola, by reprezentował ją na nabożeństwie w Opactwie Westminsterskim.

Podobno wszystko dzieje się w pośpiechu planowania wstąpienia Karola na tron. Według doniesień inni członkowie rodziny już planują swoje przyszłe posunięcia, gdy Karol zostanie królem.

Ludzie są nieco bardziej skoncentrowani na transformacji już od zeszłej jesieni. Jest to związane ze zmiennym stanem zdrowia królowej – powiedział Joe Little, redaktor naczelny magazynu Majesty.

Pałac szykuje się do zmiany

Pałac Buckingham szykuje się do platynowego jubileuszu królowej w lipcu, jednak jednocześnie inny zespół również pracował nad ewentualnym przejęciem korony przez księcia Karola.

Kontrowersje wokół ketchupu królowej

Oczywiście wyprowadzka Jej Królewskiej Mości z Pałacu Buckingham do Windsoru pozostawia otwarte drzwi dla Karola i jego żony Camilli, księżnej Kornwalii, by wprowadzili się na jej miejsce. Nie to, żeby w Pałacu brakowało wolnych pokoi. Jednak planowany jest remont, który potrwa do 2027 roku. Wtedy królowa będzie miała 101 lat. Powrotu zatem może się niestety nie doczekać.

Od lat słyszę, że Charles nie ma zamiaru mieszkać w Pałacu Buckingham i że chciał go bardziej otworzyć dla publiczności… Pomysł polegał na tym, że będzie on używany do oficjalnych wydarzeń, ale nie jako rezydencja – powiedział Little.

Na razie jednak wszystkie oczy skupione są na królowej Elżbiecie II i tym, że wszyscy są bardzo zaangażowani, by królowa „dożyła” lipcowych obchodów swojego jubileuszu… Oby!!!

Książę Filip, królowa Elżbieta

Książę Filip, królowa Elżbieta fot. KeystoneSU / Forum

książę William, książę George, królowa Elżbieta II, książę Karol na świątecznym spotkaniu

książę William, książę George, królowa Elżbieta II, książę Karol/fot. FORUM