Stacje telewizyjne w dzisiejszych czasach nie mają łatwego bytu. Muszą one bowiem konkurować nie tylko same ze sobą, lecz także z platformami streamingowymi, które z dnia na dzień stają się coraz bardziej popularne i przyciągają przed ekrany coraz więcej użytkowników. Nic więc dziwnego, że telewizje robią co mogą, by ich oferty programowe stawały się coraz bardziej ciekawe i atrakcyjne dla widzów. Czasami niestety oznacza to rezygnację z danego formatu i zastąpienie go świeżym produktem. Na taki ruch prawdopodobnie decyduje się Polsat.

Taniec z gwiazdami w TVP? Wyciekły nowe plany Jacka Kurskiego

„Taniec z gwiazdami” – czy show zniknie z anteny Polsatu?

Piszemy prawdopodobnie, ponieważ stacja nie potwierdziła doniesień na temat tego, że w wiosennej ramówce zabraknie miejsca dla „Tańca z gwiazdami”. Formatu, który od lat przyciąga przed ekrany wielu widzów. Co prawda mówi się, że show może powrócić na antenę jesienią, jednak i to nie są oficjalne informacje.

Skąd taki ruch? Możemy się tylko domyślać, że program nieco się już przejadł widzom. Według danych podawanych na portalu press.pl, ostatnia, czyli 13. edycja TzG była śledzona przez znacznie mniejszą grupę, aniżeli 11 seria, przerwana przez pandemię. Podobnie zresztą było w przypadku 12. edycji. Przypomnijmy również, że wielu widzów zarzucało producentom programu kiepski dobór gwiazd, a raczej celebrytów, ponieważ na parkiecie nie było już „wielkich” nazwisk.

Uważacie, że to dobre posunięcie?

scena z: Oliwia Bieniuk, Szymon Bieniuk, fot. Baranowski/AKPA

scena z: Paulina Sykut-Jeżyna, Krzysztof Ibisz, SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA

Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami 11, program rozrywkowy, Polska 2020, reż., scena z: Julia Wieniawa, Stefano Terrazzino, SK:, , Trening gwiazd „Tańca z Gwiazdami” – Julia Wieniawa i Stefano Terrazzino, fot. Piętka Mieszko/AKPA

Edyta Zając w finale, fot. AKPA

Edyta Zając, fot. Baranowski/AKPA