Britney Spears kilka dni temu dostała pozwolenie na samodzielne wybranie adwokata. Decyzja zapadła po tym, jak jej poprzedni adwokat po 13 latach zrezygnował ze współpracy z wokalistką.

Mathew Rosengart o sprawie Britney Spears

Britney Spears ostro o hejtach na temat jej tanecznych filmów na Instagramie: „Macie szczęście, że w ogóle coś zamieszczam”

Nowym adwokatem został Mathew Rosengart – znany wśród hollywoodzkich gwiazd. Nowy prawnik gwiazdy ma już przemyślaną taktykę na wygranie w sądzie. Zdradził przed Sądem Najwyższym w Los Angeles:

Ja i moja firma działamy sprawnie i agresywnie, aby złożyć wniosek o usunięcie Jamiego Spearsa (red. z roli kuratora), chyba że sam zrezygnuje – powiedziała Mathew Rosengart.

Kim jest Mathew Rosengart?

Mathew Rosengart bronił gwiazd z najwyżej półki jak na przykład: Stevena Spielberg, Seana Penna i reżysera Kennetha Lonergana.

Rosengart pomógł Pennowi wygrać sprawę o zniesławienie przeciwko reżyserowi Lee Danielsowi, przedstawiając oświadczenie Madonny – byłej żony aktora, które obaliło twierdzenia reżysera. Penn nawet wydał oświadczenie na początku tego tygodnia, w którym napisał, że jego prawnik jest „twardym, groźnym wojownikiem z wielkim mózgiem i zasadami”.

Były ochroniarz Britney, „naćpali ją, by opowiadała o równoległych światach”

Rosengart był wcześniej asystentem prokuratora stanowego w Departamencie Sprawiedliwości USA, potem pracował jako obrońca białych kołnierzyków.

Fot. ROL / X17 / Forum

Britney Spears z chłopakiem

Britney Spears z chłopakiem

Jamie Spears Fot. BACKGRID / Backgrid USA / Forum