Michał Wiśniewski w październiku 2021 roku usłyszał zarzuty za wyłudzenie pożyczki na 2,8 mln zł w SKOK Wołomin. Piosenkarz miał w znacznym stopniu zawyżyć swoje zarobki, a także podać nierzetelne dane osoby poręczającej wysokość dochodów. Artysta zrobił to, by otrzymać większy kredyt. Organy prawa zarzucają również Michałowi, że w 2006 roku zaciągnął pożyczkę na kwotę prawie 3 milionów złotych i jej nie spłacił.

30 października lider „Ich Troje” usłyszał wyrok – został skazany przez sąd na karę 1,5 roku pozbawienia wolności oraz grzywnę w wysokości 80 tys. zł i nakaz pokrycia kosztów procesowych. Wyrok jest jednak nieprawomocny, co oznacza, że Wiśniewski może się jeszcze odwołać. Artysta natychmiast wydał oświadczenie, w którym zapowiedział apelację i od tamtego momentu w każdym kolejnym publicznym przemówieniu podkreśla, że jest niewinny. Mimo to artysta odczuł już pierwsze reperkusje – został wykluczony z sylwestrowej imprezy Polsatu, a inwestorzy wycofali się z budowania jego willi do programu „Wiśnia buduje”.

Kolejne złe wiadomości w życiu Michała Wiśniewskiego po wyroku sądu! „Reperkusje są ogromne”

Prawnik Michała Wiśniewskiego zabiera głos ws. jego wyroku

Michał Wiśniewski jakiś czas temu zapowiedział, że głos zabierze jego prawnik, a sam zaprzestał komentowania swojego wyroku i związanych z nim afer:

Chcę powiedzieć o tym, że na ten moment nie mogę się odzywać w sprawie, która mnie spotkała. Jej reperkusje są ogromne. […] Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu mój prawnik wyda państwu oświadczenie, które mam nadzieję, bardzo wiele wytłumaczy.

Od tamtej pory Wiśniewski tak jak zapowiadał, przestał zabierać głos i na jakiś czas zniknął z mediów. Teraz na jego profilu pojawiło się nagranie, w którym słyszymy komentarz jego prawnika oraz apel do mediów:

Wyrok jest nieprawomocny i zostanie od niego złożona apelacja, nad którą pracujemy z zespołem prawników. Nie sposób zgodzić się z motywami sądu podanymi w uzasadnieniu wyroku. Wszelkie pozostałe informacje w tej sprawie zostaną ewentualnie przekazane opinii publicznej po złożeniu apelacji. Na obecną chwilę zwracam się z gorącym apelem do mediów o wstrzemięźliwość w wyrażaniu opinii i nieferowanie wyroków. Prawomocny wyrok w tej sprawie zostanie dopiero wydany. DO tej chwili pan Michał Wiśniewski jest niewinny w świetle prawa – mówi Piotr Podgórski.

Michał Wiśniewski wydał oświadczenie! „Odsiadka za niewinność, to trochę jak PRZEŚLADOWANIE”

pasekkozak