Anna Przybylska zadebiutowała w filmie Radosława Piwowarskiego „Ciemna strona Wenus”, gdy była bardzo młoda. Reżyser i odkrywca jej talentu bardzo ciepło wspomina aktorkę. W wywiadzie ujawnił, że trzyma sms-y od niej na pamiątkę.

Dopiero teraz wyszło na jaw, czego Anna Przybylska zażyczyła sobie przed śmiercią. Dotyczyło to Jarosława Bieniuka

Radosław Piwowarski ujawnił treść ostatnich sms-ów Anny Przybylskiej

Anna Przybylska zmarła 6 lat temu po ciężkiej chorobie – cierpiała na raka trzustki. Reżyser wspomina pracę z aktorką.

Ilekroć widzę na mapie Gdynię, to wtedy zawsze myślę o Ani. Tak mi się ona przykleiła do tej Gdyni. Filmy robiliśmy w Warszawie, ale ją często odwoziłem na pociąg do Gdyni i odbierałem, jak przyjeżdżała do Warszawy. Ona była wtedy nieletnią dziewczynką. Dbaliśmy o Anię jak o własne dziecko – powiedział w wywiadzie dla Fakt24.

Przyjaciółka Anny Przybylskiej: Dzień przed jej śmiercią czułam, że odejdzie

Piwowarski docenia jej wdzięczność. Aktorka cały czas pamiętała, kto dał jej szansę. Ania pisała do niego sms-y wtedy, gdy była już w szpitalu.

Wszystkie inne aktorki natychmiast zapominają, w życiu im się nie przypomni, że ktoś im pomógł, nauczył, pokierował, dał role, coś powiedział. A Anka zawsze mówiła, że wszystko mi zawdzięcza. Nawet w takich ostatnich SMS-ach, które sobie zachowałem. Wysyłała je, gdy już była w szpitalu i było już bardzo źle, to pisała tak serdecznie do mnie. To było bardzo wzruszające. „Kochany reżyserze, nie damy się, wszystko Tobie zawdzięczam itd.”. Żadnego z nich nie skasowałem do dziś.

Siostra Anny Przybylskiej wspomina aktorkę na pięknym zdjęciu

Anna Przybylska zmarła 6 lat temu

Anna Przybylska zmarła 6 lat temu fot. Kurnikowski/AKPA

Mija 6 lat od śmierci Anny Przybylskiej

Mija 6 lat od śmierci Anny Przybylskiej fot. Kurnikowski/AKPA

Radosław Piwowarski

Radosław Piwowarski fot. Łepecki Michał/AKPA