Film o Annie Przybylskiej był planowany krótko po śmierci aktorki. Wyreżyserować chciał go Radosław Piwowarski, u którego zadebiutowała Ania w filmie „Ciemna strona Wenus”.

Co z filmem o Annie Przybylskiej?

Oliwia Bieniuk zagra Annę Przybylską? „Będzie musiała zmierzyć się z mitem genialnej matki”

Reżyser szybko zrezygnował z pomysłu po rozmowach z rodziną aktorki, ponieważ nie chcieli rozdrapywać ran. Kilka miesięcy temu znowu powrócił temat filmu i plotki, że główną rolę zagra Oliwia Bieniuk. Piwowarski w rozmowie z „Fleszem” tłumaczył, że raczej film nie powstanie:

Teraz to już nie wiem, czy taki film kiedykolwiek powstanie. Gdyby to była biografia, uważałbym za niezwykle ryzykowne obsadzenie córki w roli Ani. Wiem, że pół Polski chciałoby to zobaczyć, ale ja bym się nie odważył. Może gdyby to był film inspirowany tą historią, taki o kopciuszku z Wybrzeża, który przyjechał do Warszawy i na którego punkcie wszyscy oszaleli, to… wtedy tak. Jeśli okazałoby się, że Oliwka ma nawet tylko 50 proc. talentu mamy, to i tak by wystarczyło – wyjaśnił reżyser.

Radosław Piwowarski ujawnił treść ostatnich sms-ów od Anny Przybylskiej. Pisała je w szpitalu

Teraz przyszedł pomysł na dokończenie filmu, w którym zagrała Anna Przybylska w 2004 roku – Pojedynek mistrzów Gerwazego Reguły. Produkcja podobno nie została dokończona przez brak pieniędzy.

Tygodnik Dobry Tydzień zapytał Jarosława Bieniuka, co sądzi o reaktywacji filmu:

Jeśli ktoś będzie w stanie zrobić to dobrze, to na pewno byłoby to wielkie przeżycie i dla fanów, i dla nas, najbliższych. Nie słyszałem, by w Polsce ktoś robił takie rzeczy, więc byłby to precedens – powiedział Jarosław Bieniuk.

Reżyser wspomina spotkanie z Anną Przybylską: „Już wtedy miała początki choroby”

 

Katarzyna Jungowska, Gerwazy Reguła. Fot. Kurnikowski/AKPA

Anna Przybylska i Jarosław Bieniuk w kinie

Anna Przybylska, Jarosław Bieniuk. Fot. Kurnikowski/AKPA

Anna Przybylska ucieka przed paparazzi