Anna Przybylska zmarła 6 lat temu – przegrała walkę z nowotworem trzustki. Polska aktorka miała świetne kontakty z reżyserami, którzy po jej śmierci bardzo serdecznie się wypowiadali o aktorce.

Reżyser o Annie Przybylskiej

Przyjaciółka Anny Przybylskiej: Dzień przed jej śmiercią czułam, że odejdzie

Tym razem głos zabrał reżyser Gerwazy Reguła, z  którym poznała się na planie filmu „Kariera Nikosia Dyzmy” w 2001 roku. Reżyser wspomniał spotkanie z 2011 roku, kiedy poprosił ją o zgodę na wykorzystanie nagranych scen do nieukazanego filmu „Pojedynek mistrzów„.

Już wtedy miała początki choroby, ale jeszcze nikomu o tym nie mówiła – zdradził na łamach „Super Expressu”.

Gerwazy Reguła o Annie Przybylskiej

Katarzyna Jungowska i Gerwazy Reguła Fot. Kurnikowski/AKPA

Następnie reżyser spotkał się przypadkowo z Anną Przybylską podczas sesji zdjęciowej do jednego z magazynów. Wspomina, że opowiadała mu o dzieciach i już wtedy wyglądała na chorą.

 Widać było, że coś niedobrego się z nią dzieje, jakby powoli usychała i traciła swój dawny blask. Była strasznie wychudzona, choć wcześniej była po prostu szczupła – wspomina Gerwazy Reguła.

Anna Przybylska: Przez 10 lat miałam kochanka

O chorobie aktorki dużo opowiedziała trzy lata temu siostra Anny, Agnieszka Kubera w Urodzie życia. Tłumaczyła, że objawy były wiele lat wcześniej, jednym z nich, jak się później okazało była depresja.

My teraz jesteśmy tacy mądrzy. Ania była bardzo szczupła. Miała ciągle rozpięte spodnie, bo ją coś gniotło, uwierało. Trzy lata przed rozpoznaniem strasznie schudła. „Anka, nie przesadzasz z tym spinningiem?”. Ona potrafiła ćwiczyć rano i wieczorem. Mówiłam: „To jest chore. Dziecko, ty w ciuchy córki zaraz się zmieścisz”. Lubiła jeść, ale zawsze to odchorowała. To poleżała sobie na prawym boku, to na lewym… – wspominała Agnieszka Kubera.

Dopiero teraz wyszło na jaw, czego Anna Przybylska zażyczyła sobie przed śmiercią. Dotyczyło to Jarosława Bieniuka

Anna Przybylska zadebiutowała w 1997 roku w filmie Radosława Piwowarskiego „Ciemna strona Wenus”. Kojarzyliśmy ją także m.in. z serialu „Złotopolscy”, filmu  „Dlaczego nie!”. Prywatnie była partnerką Jarosława Bieniuka, z którym wychowywała trójkę dzieci.

Anna Przybylska na ściance

Anna Przybylska/fot. AKPA

Jarosław Bieniuk i Anna Przybylska

Anna Przybylska i Jarosław Bieniuk. Fot. Kurnikowski/AKPA

Gerwazy Reguła fot. Engelbrecht/AKPA