Robert Karaś rok temu wystartował w 10-krotnym Ironmanie, chcąc ustanowić nowy rekord świata. Niestety, w trakcie rywalizacji triathlonista musiał wycofać się z zawodów, ze względu na zły stan zdrowia i przebytą w 2022 roku operację. Partner Agnieszki Włodarczyk nie zrezygnował jednak z marzeń i ambitnych celów – w 2023 po raz kolejny postanowił stanąć do walki z własnymi słabościami i do granic możliwości przetestować wytrzymałość własnego organizmu w tegoroczynym 10-krotnym Ironmanie w Brasil Ultra Tri w Rio de Janeiro.

Uczestnicy zawodów mieli do przepłynięcia aż 38 kilometrów, przejechania rowerem 1800 kilometrów oraz przebiegnięcia 422 kilometry. Prócz tego, Robert Karaś miał do pobicia rekord świata ustanowiony przez Kennetha Vanthuyne’a, który wynosił 182 godziny, 43 minuty i 43 sekundy.

Jak radzi sobie z wyścigiem Roberta Karasia Agnieszka Włodarczyk? „Widząc, jak on wygląda, chciałabym go zatrzymać”

Robert Karaś pobił rekord świata w 10-krotnym Ironmanie. Agnieszka Włodarczyk komentuje

Choć przez moment wydawało się, że Robert Karaś znów będzie musiał zrezygnować z dalszego udziału w zawodach z powodu kontuzji nogi, w sobotę team triathlonisty poinformował na Instagramie, że mężczyzna z sukcesem ukończył Brasil Ultra Tri w Rio de Janeiro i ustanowił nowy rekord świata, pokonując trasę w 164 godziny, 14 minut i 2 sekundy!

Na informacje o sukcesie ukochanego natychmiast zareagowała Agnieszka Włodarczyk, która opublikowała na Instagramie post i pogratulowała Robertowi:

Król jest tylko jeden – napisała.

Pod postem zarówno na profilu Agnieszki Włodarczyk jak i Roberta Karasia natychmiast posypała się lawina gratulacji. My również dołączamy!

IG: agnieszkawlodarczykofficial

IG: agnieszkawlodarczykofficial

IG: agnieszkawlodarczykofficial

IG: agnieszkawlodarczykofficial

IG: agnieszkawlodarczykofficial

IG: agnieszkawlodarczykofficial

Wszystko zaczęło się od WŁOSÓW – Kulisy związku Agnieszki Włodarczyk i Roberta Karasia

pasekkozak