Już wkrótce, bo 31 marca 2023 roku na platformie streamingowej Amazon Prime Video pojawi się film dokumentalny o życiu i karierze Roberta Lewandowskiego pt. „Lewandowski Nieznany”. W filmie nie zabraknie wielu prywatnych momentów z życia słynnego piłkarza oraz archiwalnych nagrań.

Robert Lewandowski PRZEPRASZA za „aferę premiową” po Mistrzostwach Świata w Katarze

Robert Lewandowski o swoim największym kompleksie. Chodzi o wygląd

W filmie znalazło się też szczerze wyznanie, w którym Robert Lewandowski porusza bolesny dla niego temat dorastania oraz opowiada o swoim największym kompleksie. Okazuje się, że problemem była jego zbyt szczupła i wątła sylwetka, która była powodem kpin wśród jego lepiej zbudowanych rówieśników:

Byłem wesołym, uśmiechniętym chłopakiem, otwartym na świat, ale pewne sytuacje życiowe mnie trochę zblokowały. Do wieku nastolatka to było moim kompleksem, że nie miałem tych mięśni. Że kolana był szersze niż mięśnie. I przez to było mi nawet czasami głupio. Zastanawiałem się nawet, czy włożyć krótkie spodenki, bo mam tak chude nogi, że to dziwnie wygląda. Brakowało mi odwagi, pewności siebie. Moi rówieśnicy wykorzystywali to, żeby mi dopiec albo coś powiedzieć. Wiadomo, jak to jest u młodych chłopaków. Szukają słabych punktów u tych słabszych – wyznał Robert Lewandowski w filmie „Lewandowski – Nieznany”.

Okazuje się, że nawet po skończeniu szkoły, gdy Lewy zaczął piąć się po szczeblach piłkarskiej kariery, wciąż prześladował go jego dawny kompleks – gdy trafił do swojego pierwszego niemieckiego klubu Borussia Dortmund, kibice klubu nie wierzyli w umiejętności Lewandowskiego sugerując się jego wyglądem i twierdząc, że jest zbyt chudy i nie wygląda na silnego zawodnika.

Dziś Robert Lewandowski jest jednym z najlepszych piłkarzy na świecie. Na swój sukces pracował latami, a kompleks wyleczył raz na zawsze ciężkimi treningami, dzięki którym dziś może się pochwalić idealną kondycją i równie idealną sylwetką.

Premiera „Lewandowski nieznany”: Robert Lewandowski z żoną, mamą i siostrą, Zofia Zborowska, Małgorzata Rozenek

Robert Lewandowski, IG: _rl9

Robert Lewandowski, IG: _rl9

 GSLV / Gtres Online / Forum

pasekkozak

Co oni mu zrobili?! FC Barcelona opublikowała dziwną grafikę z Lewandowskim

scena z: Anna Lewandowska, Robert Lewandowski, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

 The Mega Agency / Forum

Backgrid UK / Forum

scena z: Robert Lewandowski, SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA

Robert Lewandowski

Robert Lewandowski

Mecz Polska - Węgry

Robert Lewandowski fot. AKPA/Piętka Mieszko