Już wkrótce, bo 31 marca 2023 roku na platformie streamingowej Amazon Prime Video pojawi się film dokumentalny o życiu i karierze Roberta Lewandowskiego pt. „Lewandowski Nieznany”. W filmie nie zabraknie wielu prywatnych momentów z życia słynnego piłkarza oraz archiwalnych nagrań.

Robert Lewandowski opowiedział o swoim największym kompleksie. Wyśmiewano go za to w szkole

Robert Lewandowski otrzymał wzruszające życzenia od ojca. Sprawdziły się po latach

W filmie pojawia się też wzruszająca scena z ojcem piłkarza, panem Krzysztofem Lewandowskim. Rodzice Roberta byli sportowcami i trenerami, i to oni zaszczepili w nim miłość do sportu. Jednocześnie pan Krzysztof przez cały czas pozostawał wspierający i nigdy nie wywierał na swoim synu presji:

[Tata] rozumiał, jak ważne jest, aby nie wywierać presji na młodym dzieciaku, który jest na boisku czy treningu — mówi Robert w filmie „Lewandowski — Nieznany”.

Niestety, Krzysztof Lewandowski nigdy nie doczekał sukcesu swojego syna. Zmarł, gdy piłkarz miał zaledwie 16 lat. Do samego końca wierzył jednak w Roberta i był pewien, że jego syn wiele osiągnie. W filmie pojawiło się wzruszające archiwalne nagranie z 1996 roku, w którym w trakcie wigilijnego wieczoru Pan Krzysztof dzieli się opłatkiem z synem i składa mu życzenia:

Ja tobie życzę, żebyś grał w piłkę nożną w pierwszej lidze włoskiej, zarabiał super dużo pieniędzy, a na starość będziesz tatusia utrzymywał – zażartował, po czym dodał: Roberto Lewandowski — najlepszy piłkarz w Europie. Jak tak dalej będziesz trenował, to tak będzie.

Niewątpliwie dziś rozpierałaby go duma na myśl jak wiele osiągnął jego syn.

Robert Lewandowski dołączy do prawdziwej ALEI GWIAZD! Oto najwięksi piłkarze FC Barcelony

pasekkozak

Premiera „Lewandowski nieznany”: Robert Lewandowski z żoną, mamą i siostrą, Zofia Zborowska, Małgorzata Rozenek

IG: _rl9

IG: _rl9

IG: _rl9

IG: _rl9

Jacek Szydlowski / Forum

 Reuters / Forum